5. Notulen van de openbare vergadering d.d, 14 oktober 2003 Er zijn geen opmerkingen. 6. Dorpsradenoverleg 3 november 2003 en 1 december 2003 3 november 2003: Er is verslag gedaan van het halfjaarlijks overleg tussen gemeente en het dagelijks bestuur van het dorpsradenoverleg De heer Verstegen van de gemeente heeft de nieuwe ontwikkelingen van het gebiedsgericht werken toegelicht. Per wijk/dorp wordt er een gebiedscoördinator aangesteld met een vast team voor alle werkzaamheden. Voor alle zaken is deze persoon het aanspreekpunt. Het dorpsradenoverleg is in overleg met de CAI (Centrale Antenne Inrichting) inzake een overkoepelende website van de dorpsraden. Hiervoor is een subsidieaanvraag bij de CAI ingediend. 1 december 2003: Wethouder Ruijten heeft een toelichting gegeven op de stand van zaken rondom de reconstructie. Het platform invalidenbond Venray heeft aangekondigd een openbaar debat te willen houden over de positie van invaliden in onze samenleving. Meer informatie volgt t.z.t. 7. Afwikkeling groenvoorziening hoek Kloosterstraat-Asselberghsstraat De heer Vermeulen heeft een overleg gehad met de aanwonenden. De gemeente heeft toegezegd dat het storten en het aanvullen van de grond voor haar rekening komt met een maximaal budget van 950. De heer van Rattingen heeft toegezegd dat hij met dit budget de grond en het hekwerk wil verzorgen. De kosten voor het uitgraven 700) en de aanplant (geschatte kosten 745 excl. BTW) komen voor rekening van de dorpsraad en zullen uit het leefbaarheidsbudget worden betaald. De dorpsraad gaat akkoord met dit voorstel. De heer Vermeulen vraagt nog een definitieve offerte bij de firma van Rattingen. 8. Kerstboominzameling januari 2004 De heer Frederix heeft de voorzitterstaak van de commissie Stedelijk Beheer overgenomen van de heer Vermeulen. De heer Frederix heeft bij de gemeente doorgegeven dat de kerstbomen niet meer versnipperd maar verbrand worden. Dit zal plaatsvinden op vrijdag 9 januari op de Zuiderbergweg. Het tijdstip is nog niet bekend. De dorpsraad heeft dit uitbesteed aan OJC Iduna. OJC Iduna zal de officiële berichtgeving in Oostrums Nieuws verzorgen. De keuze voor de vrijdag wordt ter discussie gesteld, gelet op het feit dat de kinderen dan 's middags nog naar school moeten. De heer Frederix zal hierover nog contact opnemen met OJC Iduna. Mogelijk kan worden uitgeweken naar woensdagmiddag of zaterdagmiddag. 9. Verslag diverse commissies De heer Vermeulen licht het volgende toe, namens de commissie Stedelijk Beheer: Op vrijdag 12 december wordt de kerstboom op het dorpsplein afgeleverd. De dorpsraad moet de plaatsing en de versiering verzorgen. Er heeft een gesprek plaatsgevonden met de gemeente en de heer van Gogh inzake de elektriciteitsaansluiting op het dorpsplein. Het totaalbedrag voor deze aansluiting komt op €427,92 inclusief BTW. De dorpsraad gaat akkoord met deze investering. Het bedrag zal worden gefinancierd uit het leefbaarheidsbudget. Eén pomp van de waterpartij werkt niet. De heer Vermeulen heeft hierover contact gehad met de firma Rothoff. Het regelmatig verplaatsen van de waterpartij is schadelijk voor de toestand van de waterpartij. Binnen de dorpsraad zal hierover nader overleg plaatsvinden. De commissie Maatschappelijke Diensten licht de stand van zaken toe inzake de Oostrum Wegwijzer. Het eerste concept van deze Wegwijzer voldeed niet aan de eisen. De commissie komt met een nieuw voorstel. Het streven is om de Oostrum Wegwijzer nog dit jaar gereed te hebben. De heer Linskens, voorzitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, deelt het volgende mee over de uitbreidingsplannen fase II en III. Er lag een plan van 52 woningen. Dit is door de gemeente stilgelegd door de ontwikkelingen rondom de stankcirkels. Op 8 december heeft er weer een gesprek plaatsgevonden. De verwachting is dat er in de loop van 2004 toch een vervolg komt op dit plan.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 6