3. Ontwikkeling Oostrumse Beek met presentatie door de heer Jacobs (Waterschap) De heer Jacobs geeft een toelichting op het project Oostrumsche Beek. Op dit moment is fase II van het herinrichtingsproject lopend. De werkzaamheden uit fase I zijn in 2001 afgerond. De werkzaamheden uit fase II worden toegelicht. Op het perceel tussen de Wanssumseweg en de woning van de familie van Bracht wordt mogelijk een zijtak van de Oostrumse Beek geprojecteerd. Wanneer de ontwerpplannen definitief zijn, worden ze nogmaals gepresenteerd. De verwachting is dat de plannen in januari/februari 2004 gereed zullen zijn. Dan volgen ook de gebruikelijke inspraakprocedures. De bedoeling is om medio 2004 met de werkzaamheden te starten. De heer Linskens dankt de heer Jacobs voor de toelichting. De dorpsraad zal de ontwikkelingen met belangstelling blijven volgen. 4. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Op 11 november heeft de gemeente een bijeenkomst georganiseerd voor de bewoners van de Ghünenbeek. Er is een uiteenzetting gegeven van de activiteiten die daar nog zullen plaatsvinden. Er is vooral onduidelijkheid over het pad tussen de tuinen en de beek. De gemeente Venray heeft een brief gestuurd inzake de beschadigingen van de wegbermen in verband met de aanleg van drukriolering. Volgens de gemeente zijn beschadigingen niet te voorkomen. Wel zal er extra aandacht zijn om de beschadigingen tot een minimum te beperken. De elektra-aansluiting op het dorpsplein wordt aangesloten op de gemeentelijke evenementenkast. De kosten hiervan komen voor rekening van de dorpsraad. Op woensdag 3 december heeft een informatieavond plaatsgevonden over het parkeerterrein bij het NS-station. Er komen 50 parkeerplaatsen bij de reeds aanwezige 74 parkeerplaatsen. Momenteel is men al bezig met het rooien van bomen en struiken. Ook worden er een aantal verlichtingsmasten bijgeplaatst. Op de scheiding van het perceel Stationsweg 211B en de nieuwe parkeerplaats zal een scheidingsmuur worden opgetrokken. Tevens wordt er een nieuwe groenvoorziening aangelegd, die dusdanig hoog wordt zodat ze sociaal veilig is en zodat eventuele overlast van de koplampen van geparkeerde auto's beperkt blijft. Van het sportgala Venray Regio is een uitnodiging ontvangen voor het bijwonen van het sportgala op 20 december a.s. In principe is het sportgala voor iedereen toegankelijk en de entree is gratis. Naar de gemeente Venray is een brief gestuurd met het verzoek een duidelijke verwijzing te plaatsen naar de parkeermogelijkheden achter het AMC. De dorpsraad heeft bij de gemeente Venray haar bezorgdheid geuit over de verkeerssituatie in Oostrum. De Mgr. Hanssenstraat wordt zeer intensief gebruikt als verbindingsweg tussen Venray en de snelweg A73 en als verbinding naar Wanssum, Deurne en Helmond. Tevens is er nog veel vrachtverkeer in Oostrum. Om deze problemen op te lossen moet de verbindingsweg van de H. Dunantstraat naar de reeds liggende rotonde worden aangesloten. De dorpsraad heeft tevens gevraagd om een controle op de naleving van het verbod voor vrachtauto's. De dorpsraad heeft een brief gestuurd naar de gemeente Venray inzake de verkeerssituatie bij de pinautomaat van de Rabobank. De gebruikers van de pinautomaat rijden regelmatig hun auto op het trottoir. Dit veroorzaakt gevaarlijke situaties die voorkomen moeten worden. Met de gemeente en de Rabobank is reeds contact opgenomen. De aanrijroute van de geldwagen moet nog nader bezien worden om tot een oplossing te komen. Overige mededelingen: De verkeerssituatie op de Sparrendreef wordt deze week (indien het weer het toelaat) aangepast. De boven de weg liggende verhogingen worden gelijkgemaakt met de weg. De bultjes in het midden van de weg blijven als verkeersremmers liggen. Mevrouw de Kleijn heeft zich afgemeld voor deze vergadering. Vanuit het dorpsradenoverleg worden kandidaten gevraagd voor de gebiedscommissie ten behoeve van de reconstructie. Dhr. J.Linskens wordt als kandidaat voorgedragen. Donderdag 11 december zullen de leden van de dorpsraad het bedrijf van Theo Janssen Metaal op het Keizersveld bezoeken. De heer Janssen is tevens eigenaar van het vroegere Muvero. De heer Vermeulen geeft aan dat de Nestlé ook bezocht kan worden in het kader van het bedrijfsbezoek van de dorpsraad.

Oostrum's Weekblad | 2004 | | pagina 5