Sinterklaas in Oostrum, 2003 (deel 4) Dag jongens en meisjes, papa's en mama's, oma's en opa's of te wel dag allemaal in Oostrum en een beetje daarbuiten, Weten jullie het nog, vorige week ben ik gestopt met: Tot slot, op de valreep, jongens en meisjes, ook tijdens de boottocht zijn de lessen in de Pietenschool doorgegaan en wat hebben we weer nieuwe woordjes en zinnen geleerd. Kijk maar: Ik vaar, ik vaar op zee. Op de zee zie ik een boot. Het is de boot van sint en piet. Ik zie een pak en nog een pak en nog een en nog een. De boot is vol. De boot moet leeg. Piet moet aan het werk. Een pak naar jan, een pak naar jon, een pak naar eef en nog veel meer. Jongens en meisjes, tot zondag om plus minus 14.00u op de loswal van de NS Nederlandse Sinterklaasspoorwegen) en En wat een tumult op de loswal. Sinterklaas zat niet in de trein. Nergens te bespeuren. Hij zou met de boot aangekomen zijn, op de Maas in Oostrum. Jongens en meisjes, ik viel bijna van m'n geloof toen ik Sinterklaas en Zwaardviskapsel junior, de zeekabouter, aan zag komen rijden op een 'laadbak' van de firma Van Rattingen. Ik dacht echt 'wat heb ik nou aan mijn fiets hangen'. Als dat maar goed gaat! 's Avonds in de Sinterklaashof hebben we nog uitgebreid nagepraat over de intocht in Oostrum. Het was wederom fantastisch, - al die mensen op het dorpsplein - de harmonie - het jeugdorkest - Maud die jarig was - de kabouterdans van zwaardviskapsel junior - de kabouterdans van kabouter Plop - meneer Henk met zijn bloemen - juffrouw Helga met haar mooie stem - de pieten met hun tekeningen en brieven van de kinderen uit Oostrum - de gezellige Oesterham - de zeekabouter in het jeugdorkest - het telefoontje van Sjefke uit de Smokey mountains - Jullie zullen het geloven of niet. Wij kwamen om 9 uur 's avonds in de Sinterklaashof aan en jawel hoor zeekabouter Zwaardviskapsel junior was al daar en lag in een diepe slaap, helmaal gevloerd door alle indrukken van die dag. Hij heeft alles bij elkaar gedroomd. We hebben eerst wat gegeten en gedronken, stevig nagekletst en Pareira gevraagd om de woordjes en zinnen voor maandag op te schrijven: Ik lees Ik lees een boek Ik lees een boek over zeekabouters Ik schrijf Ik schrijf een brief Ik schrijf een brief aan Sinterklaas Ik maak Ik maak een tekening Ik maak een tekening voor de Zwarte Pieten en daarna, naar bed, slapen, dromen, uitrusten en weer aan de slag, op weg naar alle scholen in Nederland. Jongens en meisjes, in ieder geval tot vrijdag 5 december, Muchos dios grandos, Wat is die boot groot. Flip de briefschrijfpiet

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3