cadeautjes. 'En ze maffen ze niet alleen, nee ze brengen ze vervolgens oof^nog zelf naar de kinderen op de boten. Ze varen met hun kleine bootjes de zee op en Ikjwas even vergeten waar ifwas. Ikjvroeg even aan mezelf of Uitdroomde. Ifjzat nog steeds in de grote ruimte, in de kring met honderd of misschien wel tweehonderd kabouters. 'J4ls je wilt, kgn je nog wel een tijdje blijven', zei Haaientand Je kunt rondkijken, je kunt meehelpen en je hebt geluk* morgen gaan we met wel honderd van onze bootjes de zee op om cadeautjes weg te gaan brengen. (Dat kfonfjgoed, ihjbesloot te blijven Toen Hjeenmaalwat beter gekeken had bij de verschillende kabouters, ontdekte ikjiet meest prachtige speelgoed zeepaardjes op batterijen, houten speelgoedtreintjes, vrachtauto's met grote laadbakken, een strandjutterhuisje, een poppenhuis met een echte televisie, en kaartspelletjes en een biljartspel ennog veel meer. lij heb die nacht in 8 zeekgbouterbedden, die achter elkaar gezet waren, gestapen, 's 'Morgens in alle vroegte, gingen we op pad. In de zeekabouterhaven lagen wet honderd zeekgbouterbootjes. (De zeckgbouters liepen af en aan met cadeautjes, jl lies werd netjes in de bootjes gelegd Ikjieh bieren daar flink, meegeholpen. Bgndhct middaguur konden we vertrekken. Even zag het er naar uit dat ikjiiet mee zou kunnen, Ikjwas te groot voor hun bootjes. Cjelukfig zijn zeckgbouters niet voor één zeegat gevangen; ze hebben 8 bootjes aan elkaar gebonden en daar lange en brede zeekgbouterplanken over heen gebonden, daar 'n mast opgezet en de grote mensenboot was klaar. We voeren in een soort zeekgboutervloot de zee op. De hete dag en de hete nacht hebben we alle grote en kleine zeeboten bezocht om cadeautjes te brengen. Overat werden de zeckgbouters hartelijf ontvangen en geholpen om via de touwladders omhoog te klauteren. Op de allerlaatste boot was het echt superleuki. Op deze boot woonden en werkten 35 boskabouters en 32 zandkgstelenkgbouters. Onder de klanken van de muzief van een echt kabouterorkest hebben we gedanst, gezongen, 'n glaasje zeekgbouterbicr gedronken en een zeekgboutersigaar gerookt. 'Het was nog extra bijzonder omdat die nacht de prinses van de zankgstelenkgbouters trouwde met de prins van de boskabouters. Helemaal uitgelaten zijn we in de vroege morgen terug gevaren naar de zeekabouterhaven, hebben daar de bootjes aangemeerd, hebben nog wat gegeten en zijn dodelijkyermoeidin slaap gevallen. Tegen de avond werd iffwaffer en bracht zeekgboutcr'Jlaai mij terug naar de ingang van hun gangenstelsel. Ikfieb het luikjietjes dichtgemaakt, het strandzand ererverheen geveegd en samen met m 'n stokjverder gelopen. Sindsdien ga eikjaar even op bezoekjbij de zeckgbouters en maakjelke keer opnieuw een spannend avontuur mee. Pareira's mond stond wagenwijd open, van verbazing, van spanning, van verwondering, van Ja, waarvan nou precies? Hij had het zo'n mooi en spannend verhaal gevonden. Hij had al vaker verhalen van meester Fernando gehoord. Altijd waren ze mooi, spannend, avontuurlijk en boeiend. Maar dit verhaal, het verhaal van de zeekabouters, sloeg echt alles. Teruggekomen in het paleis heeft Pareira in geuren en kleuren het verhaal aan Sinterklaas en veel van zijn collega Pieten verteld. Het was aan de vooravond van het vertrek van de boot naar Nederland. De volgende ochtend in alle vroegte vertrok de Sint met meer dan tweehonderd Pieten naar Nederland. Pareira. met zijn supergele brilletje, zat voor in de stuurhut. Jongens en meisjes, wat een prachtige intocht in Zwolle, duizenden kinderen aan de kade en in de straten. Prachtig, wat hebben we genoten. Het wordt een drukke tijd, maar waar we nog het meest naar uitkijken, is de intocht in Oostrum, zondag 23 november aanstaande. Wat hebben we daar zin in. Ik wil jullie wel alvast verklappen dat we tijdens onze boottocht naar Nederland een aantal bootjes met zeekabouters tegengekomen zijn en jawel hoor, Sinterklaas heeft kennis gemaakt met zeekabouter Zwaardviskapsel junior. Die twee hebben een tijdje met elkaar zitten praten en zitten smoezen, zo leek het wel. Mogelijk zou dat voor de intocht in Oostrum iets heel bijzonders kunnen betekenen. Wie weet? We zien het aanstaande zondag wel. Tot slot, op de valreep, jongens en meisjes, ook tijdens de boottocht zijn de lessen in de Pietenschool doorgegaan en wat hebben we weer nieuwe woordjes en zinnen geleerd. Kijk maar: Ik vaar, ik vaar op zee. Op de zee zie ik een boot. Wat is die boot groot. Het is de boot van sint en piet. Ik zie een pak en nog een pak en nog een en nog een. De boot is vol. De boot moet leeg. Piet moet aan het werk. Een pak naar jan, een pak naar jon, een pak naar eef en nog veel meer. Jongens en meisjes, tot zondag om plus minus 14.00u op de loswal van de NS Nederlandse Sinterklaasspoorwegen) en Muchos dios grandos, Flip de briefschrijfpiet

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 7