Als u voor kwaliteit kiest 9. Verslag diverse commissies De heer Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer, licht een aantal zaken toe: Het beheer van de vlaggen zal worden overgedragen van de heer Vermeulen naar de heer Frederix. In het Oostrums Weekblad zal een oproep voor een kerstboom worden geplaatst. De commissie heeft enkele verenigingen benaderd voor de kerstboomverbranding/versnippering. Iduna heeft aangegeven dit te willen doen onder eindverantwoordelijkheid van de dorpsraad. De dorpsraad zal de richtlijnen hiervoor opstellen. De kerstverlichting blijft bij de heer Vermeulen liggen. Recent heeft een overleg plaatsgevonden tussen de KBO, een afvaardiging van de dorpsraad en de heer Linders van de gemeente inzake de groenvoorziening. Per 1 januari neemt de KBO de groenvoorziening voor haar rekening. In het gesprek is verzocht om het contract voor 3 jaren af te sluiten. Tevens is het verzoek voor gespreide betaling ingediend. De heer Linders komt hierop terug. De gemeente heeft geen geld om de groenvoorziening hoek Asselberghsstraat-Kloosterstraat op te knappen. Nog eenmaal zal binnen de gemeente overleg plaatsvinden over een vergoeding. Echter wanneer binnen een maand geen bericht van de gemeente ontvangen is, zal geld vanuit het leefbaarheidbudget beschikbaar worden gesteld. De plannen voor renovatie, die inmiddels door buurtbewoners gemaakt zijn, zullen dan bij de gemeente ingediend worden. Mevrouw Tromp, voorzitter van de commissie Maatschappelijke Diensten, licht het volgende toe: De Oostrum Wegwijzer is bijna gereed. De vormgever vraagt om een foto van Oud-Oostrum. Er wordt verwezen naar de heer van der Putten in Venray. 10. Verenigingstarieven Oostrums Nieuws Mevrouw Linskens stelt een nieuwe staffel voor. De voordelen hiervan variëren per vereniging, maar het komt neer op een gemiddelde prijsverlaging van 35%. De prijsverlaging zal met terugwerkende kracht per 1 januari 2003 worden ingevoerd. De dorpsraad gaat hiermee akkoord. Hierover zal zo spoedig mogelijk worden gecommuniceerd via het Oostrums Weekblad. Daarnaast worden de verenigingen apart aangeschreven. Mevrouw Linskens komt nog met een voorstel voor verlaging van de advertentietarieven voor Oostrumse ondernemers. 11. Rondvraag Er wordt gevraagd of er meer bekend is over de ontwikkelingen op de Hulst. Hierover is niets bekend bij de dorpsraad. De gemeente vindt dat de dorpen zelf de kermis moeten promoten. Dit heeft de aandacht bij het Dorpsradenoverleg. Daarnaast zal het worden opgenomen in het jaarprogramma van 2004 van de dorpsraad. In de vergadering met B&W is gevraagd om het trottoir bij de kerk en het trottoir bij het Transcedron te verlagen. Hierin is nog geen actie ondernomen. Er komt ook geen oplossing vanuit de Gemeente. Voor verlaging kunnen eventueel mobiele aanpassingen worden gebruikt. De werkgroep 'Privatisering Watermolen' zal opgeheven worden. Op 12 november vindt een besloten vergadering van de dorpsraad plaats. De openbare vergadering van 4 november vervalt. 12. Sluiting De voorzitter sluit om ongeveer 21.45 uur de vergadering en dankt alle aanwezigen voor hun inbreng. Vera Janssen, notulist Al ruim 25 jaar een begrip. Kwaliteit wint altijd V. i,Vl?'jnhoViM óx.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 5