Stichting Dorpsraad Oostrum Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Redactieadres: A. Linskens, Buitenhof 13, 5807 BW Oostrum. Tel. 550566. E-mailadres: oostru msweekblad@planet.nl Rabobank: 12.81.44.912 Abonnement: 9,- per jaar Bezorging: "Periodiek", tel. 582877. Randenrade 50, 5807 BM Oostrum tel. (0478) 584114 e-mail: dorpsraadOostrum@hotmail.com internet: www.aostrum.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum: 14.00.01.689 Datum: 14 oktober 2003 Locatie: foyer d'n Oesterham Oostrum Aanwezig: zie presentielijst 1. Opening De voorzitter, de heer Arts, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en verzonden stukken en mededelingen De heer Linskens is afgemeld voor deze vergadering. Er is een nieuwsbrief ontvangen van Innovatief Platteland. Dit is een nieuwe vereniging met als doel het belang van de primaire landbouw en die van andere partijen op gelijkwaardige basis te ondersteunen. Speerpunten zijn o.a. om het platteland aantrekkelijker te maken om te wonen, werken en recreëren. De Peel Leeft' heeft een nieuwsbrief gestuurd. Hier wordt ingegaan op gemeenschapshuizen die de spil vormen in de leefbaarheid in de Peelkernen. Op 11 oktober heeft hierover een conferentie plaatsgevonden. De dorpsraad heeft een kopie van de brief ontvangen van een inwoner van Oostrum, gericht aan de gemeente Venray, inzake de verkeersonveiligheid op de Sparrendreef. De verkeersremmende maatregelen werken niet c.q. worden regelmatig omvergereden. Dit veroorzaakt gevaarlijke verkeerssituaties. Inmiddels heeft de dorpsraad bericht ontvangen dat de gemeente op korte termijn het probleem op wil lossen door de in lijn liggende verhogingen gelijk te maken met het wegdek. De midden op de weg liggende verhoging blijft liggen en wordt aan beide zijden van de weg gemarkeerd met paaltjes. Hierna zal naar een definitieve oplossing worden gezocht. Er is een Vereniging van Kleine Kernen Limburg opgericht. Op dit moment is de dorpsraad lid van de Landelijke Vereniging Kleine Kernen. De dorpsraad wordt lid van deze nieuwe vereniging. De gemeente Venray heeft een brief gestuurd over participatie in de zwerfvuilacties. Bij de begroting van 2004 worden extra middelen aangevraagd. Indien er voldoende vrijwilligers zijn, zal de actie in het voorjaar van 2004 plaatsvinden. Verenigingen of andere geïnteresseerden die actief hierin willen deelnemen kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van de dorpsraad. Er is een bericht ontvangen van het onderzoek van ProRail. Zij hebben geconstateerd dat de spoorbomen gemiddeld 5 keer per uur dichtgaan maar doorgaans niet langer dan 1 minuut. In metingen over 7 dagen kwam het slechts 11 keer voor dat de spoorweg rond de 3 minuten dicht was. Gezien deze resultaten ziet ProRail geen aanleiding om iets aan de overweg te veranderen. Het schrijven van ProRail zal in Oostrums Nieuws gepubliceerd worden. De dorpsraad zal de situatie kritisch blijven volgen. 32e jaargang nr. 45 6 november 2003 Sluitingstermijn in te leveren kopij: Maandagavond 18.00 uur. OOSTRUM's w KBLAD

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 1