BLOEMENACTIE VOOR MANTELZORGERS Bent u iemand die om welke reden dan ook zorg nodig heeft en ontvangt? Is er iemand in uw naaste omgeving die met regelmaat voor u klaar staat? Hiermee bedoelen we geen hulpverleners of vrijwilligers van organisaties, maar mensen die vanuit een persoonlijke relatie zorg verlenen aan u of aan iemand die u kent. Deze mensen kunnen op de Dag van de Mantelzorg, 10 november, in de bloemetjes worden gezet. Dit jaar kunnen inwoners van Noord-Limburg mantelzorgers opgeven voor een bosje bloemen. Daarnaast worden er in de week van 10 november activiteiten georganiseerd met het thema 'In beweging'. De bloemenactie is een initiatief van de welzijnsinstellingen Vorkmeer (077-3077350), Wel.kom (077-3266666), Synthese (0478-517317) en Thuiszorg Noord-Limburg (0478-526255). Mensen die zelf zorg ontvangen van een mantelzorger of die iemand kennen die mantelzorg verleent, kunnen tot 31 oktober bij deze instellingen de naam van de mantelzorger doorgeven. Er zijn duizend boeketten te verdelen. Ook worden er in de week van 10 november informatieve en ontspannende activiteiten georganiseerd voor de mantelzorgers. Door middel van het thema 'In beweging' wordt de aandacht gevestigd op het risico voor mantelzorgers om overbelast te raken. Mantelzorgers moeten af en toe vrijaf kunnen nemen en letterlijk of figuurlijk in beweging komen. Meer informatie over de lokale activiteiten is op te vragen bij de deelnemende instellingen. De Dag van de Mantelzorg wordt dit jaar voor de zesde keer georganiseerd. Enerzijds om de, vaak anonieme, mantelzorger in het zonnetje te zetten; anderzijds om de mensen die niet met mantelzorg te maken hebben, te laten stilstaan bij de positie van mantelzorgers en de problemen waarmee zij te maken krijgen. In Nederland vervullen zo'n 1,5 miljoen mensen mantelzorg. Dit doen zij vaak naast andere bezigheden zoals de zorg voor het eigen gezin, een baan of een opleiding. Hoewel mantelzorgers een onzichtbare groep vormen, zijn ze zeer belangrijk voor onze samenleving.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 18