R.K. Parochie O.L. Vrouw Geboorte, Oostrum. Lotgevallen van vluchtelingen in onze gemeente. Aan de vooravond van de verjaardag van H.M. de Koningin,29 april j.l. werden uit het pand nr. 130 aan de Stationsweg elf mensen op straat gezet.De elf bestonden uit:Vader,moeder, twee ongetrouwde zoons, een dochter van de oudste zoon en een zoon van een andere getrouwde zoon. Een ongetrouwde zoon begon een zwerftocht door Nederland. De twee getrouwde zoons en een tweejarige zoon van een van hen werden met een simpel hoje de straat opgestuurd.Vijf werden er verwezen naar een asielcentrum in Venlo, waaronder de dochter van een van de getrouwde zoons. Deze vijfjarige dochter werd aan de ouderlijke macht onttrokken en notabene toegewezen aan de grootouders. De familie werd als het ware gesegmenteerd, verscheurd in 4 groepen. Bij deze operatie beging men twee wetsovertredingen. Allereerst de onttrekking van de vijfjarige dochter aan de macht van de wettige ouders en toewijzing aan de grootouders.Vervolgens beging men en tweede wetsovertreding, te weten de verscheuring van de familie. Sinds kort bestaat en een verdrag tussen Nederland en Afghanistan en in artikel elf en twaalf van dit verdrag staat, dat een familie niet uit elkaar gerukt mag worden.Het COA heeft zelf toegegeven, dat ze een fout gemaakt hebben.Ze hebben die fout niet hersteld, maar hebben er op voortgebroddeld en zo een stukje onzorgvuldig bestuur tot stand gebracht. Ze hebben het gepresteerd om de familie in vier stukken te verdelen, enkelen een verblijfsverguning te geven en anderen te willen terug sturen naar hun vaderland.Ze presteren het om een kind hier te laten blijven en de ouders terug te sturen.Wat is dit voor een bestuur? Op de avond van 29 april j.l. stonden ze bij mij op de stoep.Samen met nog drie andere families hebben we ze onderdak verschaft en voor hun levensonderhoud gezorgd en dit nu al voor bijna 5 maanden.Ik heb hierbij niet als louter prive-persoon gehandeld maar als parochiaan van O.L.vrouw Geboorte en ook nog als vertegenwoordiger van die parochie:de pastoor. Binnenkort zal er in de kerk een collecte worden gehouden voor deze vluchtelingen. Ik lees in de bergrede: Ik was hongerig en je hebt me te eten gegeven.Ik was naakt en je hebt me kleding gegeven. Met een variatie hierop zouden we kunnen zeggen: Ik was dakloos en je hebt me onderdak gegeven. Het is een zaak van ons allen.In Nederland kun je nog protesteren tegen de overtreding van de wet. Althans dat dacht ik. Pastoor P. Hoedemaeckers. Do. 11 sept. Bestuursvergadering Ma. 15 sept. Geen repetities Wo. 17 sept. 18.30u. Leerlingen tamboerkorps 19.00u. Repetitie tamboerkorps 20.15u. Repetitie orkest Agenda september: 20 sept. Generale repetitie voor Heythuysen 18.30u. 21 sept. Beoordelingsconcert Heythuysen 12.45u. 22 sept. Geen repetitie orkest 23 sept. Repetitie orkest in Maaspoort Venlo 19.00u. 28 sept. Repetitiedag orkest Meer informatie: www.aostrum.nl onder verenigingen HARMONIE 'OOSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3