Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum Datum: 13 mei 2003 Locatie: zaal d'n Oesterham Oostrum Aanwezig: zie presentielijst 1. Opening De voorzitter, de heer Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een speciaal woord van welkom aan het college van Burgemeester en Wethouders en andere gemeenteambtenaren. Een gelukwens wordt uitgesproken aan de Burgemeester in verband met het positieve advies voor herbenoeming. 2. Vaststellen agenda Agendapunt 4 wordt naar achteren verschoven en wordt alleen behandeld indien er voldoende tijd resteert. 3. Mededelingen De secretaris doet de volgende mededelingen: Mevrouw de Kleijn heeft zich afgemeld. De besloten vergadering van de dorpsraad op 10 juni wordt vervangen door een openbare vergadering. De voortgang van de Rabo-projecten wordt toegelicht. Eind 2002 zijn er 4 projecten geselecteerd die gelden ontvangen uit de zogenaamde Rabo-pot van 20.000. 3 Projecten hebben inmiddels bericht ontvangen dat zij een bedrag tegemoet kunnen zien: Het kerbestuur ontvangt 2.000 in verband met het verharden van het pad op Transcedron. Gemeenschapshuis D'n Oesterham ontvangt 4.700 voor de versteviging en onderhoud van het podium. Parochie Oostrum ontvangt 5.000 voor de renovatie van de altaarretabels. De gelden worden uitbetaald op het moment dat de projecten daadwerkelijk gerealiseerd worden en daarnaast is als voorwaarde gesteld dat de projecten uiterlijk 1-7-2005 uitgevoerd moeten zijn. Het 4e project, het educatief pad langs de beek, is nog in de voorbereidingsfase. De Watermolen heeft ook nog aandacht in het kader van de leefbaarheidsprojecten. Op dit moment wordt de groenvoorziening in Oostrum onderhouden door NLW-Bedrijven. De mogelijkheid bestaat dat deze groenvoorziening in de toekomst door Oostrumse verenigingen wordt onderhouden tegen een vergoeding. Via een oproep in het Oostrums Weekblad hebben zich 3 verenigingen aangemeld. Op 19 mei vindt een overleg plaats met deze verenigingen. Door de enorme toename van Jeu de Boulers is bij de Dorpsraad het verzoek ingediend voor aanleg van een 3e baan. Hiertoe is op 27 april bij de gemeente een verzoek ingediend voor de aanleg van deze baan en het beschikbaar stellen van de openbare ruimte. 4. Perspectiefnota 2002-2006 Programma B&W Dit agendapunt is niet besproken. 5. Bestemmingsplan Oostrum Een aantal maanden geleden is er een inloopavond georganiseerd, waarin de gemeente het bestemmingsplan van Oostrum gepresenteerd heeft. Het doel van deze avond is geweest om te kijken in hoeverre het bestemmingsplan actueel en correct was. De dorpsraad heeft opgemerkt dat er voor de percelen Stationsweg 130a en v. Broekhuizenstraat nr. 42 geen correcte bestemming is opgenomen. Wethouder Ruyten geeft een toelichting: het doel van de inloopavond is geweest om een beheerplan te maken. In dit beheerplan is de bestaande situatie qua bebouwing en gebruik in beeld gebracht en vertaald naar een bestemmingsplan. Nieuwe ontwikkelingen zijn niet meegenomen. Het beheerplan loopt synchroon met alle andere kerkdorpen. Het voordeel is uniformiteit en een snellere afwikkeling. Nieuwe uitbreidingsplannen zijn hierin niet meegenomen, omdat deze vertragend werken voor het beheerplan. De formele inspraakprocedure met bijbehorende avond ten behoeve van het voorontwerp bestemmingsplan zal in juni van 2003 plaatsvinden. Hierin worden de opmerkingen over Stationsweg en v. Broekhuizenstraat meegenomen. Over het nieuwbouwplan meldt Wethouder Ruyten het volgende: Het nieuwbouwplan Oostrum Oost is in concept gereed. In het kader van de haalbaarheid heeft de gemeente een alternatief laten maken voor wat betreft de waterwoningen. Het concept is inmiddels voorgelegd aan Hurks en Wonen Venray. Zij brengen hierover een advies uit. Wanneer dit bekend is, zal een definitief ontwerp worden gemaakt en zal er een informatie-avond worden georganiseerd inzake het ontwerp.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3