BIBLIOTHEEK VENRAY f t Freulekeshuus LEZING OVER TUINIEREN IN DE VENR 4 YSE BIBLIOTHEEK., De bekende tuinspecialist Romke van de Kaa is de spreker op donderdag 17 april in de bibliotheek Venray. Deze alom gerespecteerde schrijver van tuinboeken als 'Buiten de perken' en 'De getemde wildernis" beschikt over een grote kennis van zaken en heeft een eigenzinnige, veelal humoristische wijze van vertellen. Naast tuinieren en schrijven verzorgt Romke van de Kaa ook een wekelijkse tuinrubriek voor de regionale radio en televisie en stelt hij ieder jaar de Tuinscheurkalender samen. Zijn mooie tuinboeken zijn al een grote inspiratiebron, maar tijdens deze lezing mogen we nog meer van hem verwachten. Hij vertelt de kneepjes van het vak als het over het inrichten van de tuin gaat. Hij behandelt de basisprincipes van het ontwerpen en geeft diverse praktische tips. Het is mogelijk om nu alvast een plaats te reserveren voor de lezing, telefonisch, 0478-581970. aan de balie of per e-mail obvenray@obvenray.nl De lezing is op donderdagavond 17 april vanaf 19.30 uur. De kosten bedragen 8,- voor niet leden en 6,- voor leden van de bibliotheek (bibliutheekpasje meenemen). De lezing wordt georganiseerd door de vier stedelijke bibliotheken in Noord- en Midden-Limburg: Venray, Venlo, Roermond en Weert. Wilt u de lezing graag bijwonen maar kunt u o17 april niet, dan is het ook mogelijk om op een andere avond in een van de andere bibliotheken de le/.ing bij te wonen: 8 april in de Bibliotheek Roermond, Neerstraat 11113, 6041 KA Roermond, Telefoon: C175-519000, 9 april in de Bibliotheek Weert. Wilhelminasingel 250, 6001 GV Weert, Telefoon: 0495-532757 15 april in de Bibliotheek Venlo. Begijnengang, 25911 JL Venlo, telefoon: 077-3512446 Aanvang telkens 19.30 uur. Bibliotheek Venray - Merseloseweg 59 Openingstijden: Di. t/m donder lag: 11.00-18.00 uur, vrijdag: L 11.00-21.00 uur en zaterdag: 11.00 tot 14.00 uur WAT VENRAY BEWAARDE Een greep uit de aanwinsten van Museum 't Freulekeshuus 28 maart t/m 21 september 2003 De carnaval is voorbij, alle gekheid op een stokje. Het is tijd voor bezinning en de grote schoonmaak. Wat kan er weg en wat dient er bewaard te blijven? Het idee van de schoonmaak mag dan achterhaald zijn, nog goede oude spullen weg doen is voor veel mensen moeilijk. Gelukkig zijn er goede bestemmingen te vinden voor bruikbare antieke voorwerpen, zoals in 't Freulekeshuus de komende maanden te zien zal zijn. Daar wordt namelijk volop gewerkt aan de expositie Wat Venray bewaarde". Veel voorwerpen die getoond worden zijn afkomstig van Venraynaren die het museum met een schenking hebben bedacht. Het is een representatieve greep uit de collectie. Ook is e een selectie gemaakt van tekeningen en aquarellen van Giel Kusters en Eeltje de Vries, waarop veel veelal verdwenen) hoekjes van Venray te zien zijn. Ook hangen er schilderijen van Sjang van Bergen, wordt Venrayse kleding van vroeger getoond en zijn er recente archeologische vondsten te bekijken. Aan ambachten zoals dat van zadelmaker en koperslager wordt eveneens aandacht besteed. Het museum hoopt op c eze tentoonstelling ook de Venrayse scholen te ontvangen om zo het Venray's erfgoed in de toekoms. veilig te stellen. Voor de jeugd wordt er een speciale lesbrief bij de tentoonstelling gemaakt De expositie wordt op 28 maart door wethouder M. Emonts geopend en duurt t/m 21 september. De openingstijden van museum 't Freulekeshuus zijn woensdagmiddag, zaterdagmiddag en zondagmiddag steeds van 14 tot 17 uur. Voor scholen en groepen kan er een afspraak gemaakt worden buiten de bestaande openingsuren om. Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray Museum Tel. 0478-583880.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 16