De Dorpsraad zal op basis van de gestelde criteria de uiteindelijke keuzen bepalen. Er worden 17 projecten aangedragen waarvan er uiteindelijk 4 voldoen aan de gestelde criteria. Bij de brief van 19 augustus 2001 heeft de Dorpsraad bij de gemeente gepleit voor het aanbrengen van verlichting langs de toegangsweg naar het nieuwe sportpark. Bij de brief van 22 mei 2002 zegt de gemeente toe dat inmiddels is besloten dat nog in 2002 verlichting zal worden aangelegd langs de toegangsweg van de Sparrendreef tot de ingang van het sportpark en langs het voetpad van de ingang tot aan het clublokaal. De Sparrendreef is inmiddels gerealiseerd maar bij de rest van de realisering is de gemeente nog steeds in gebreke gebleven. Op 11 juni 2002 zijn Gerrit Gooren, Joos Linskens en Sjef Arts officieel gekozen als nieuwe leden van de Dorpsraad Oostrum. In een besloten vergadering is Joos linskens tot voorzitter gekozen. De nieuwe voorzitter bedankt de aftredende leden Theo Linskens, Jan Derks en Harrie Holtackers voor hun enorme inzet en toewijding die zij ten dienste hebben gesteld van de Oostrumse gemeenschap. Harrie Holtackers is 20 jaar lid geweest van de dorpsraad waarvan de laatste 12 jaar als voorzitter. Ook geeft Jos Christians aan dat hij door drukke werkzaamheden het secretariaat niet meer kan beheren. Sjef Arts zal deze taak per 01-12-2002 over gaan nemen. Woningstichting Wonen Venray geeft aan dat in het komende uitbreidingsplan van Oostrum een aantal sociale huurwoningen worden gebouwd. Een conceptplan hiervoor is ingediend bij de gemeente. In het dorpsradenoverleg geeft Wonen Venray aan dat er een aantai huurwoningen op de kerkdorpen worden verkocht. Voor Oostrum geldt dat er 13 huurwoningen te koop komen. De eerste keus is aan de huidige bewoner. Indien deze niet tot aankoop overgaat heeft dit verder geen gevolgen. Oostrum, 20 februari 2003. J.J.P.Arts, secretaris. Jaarprogramma 2003 Jaarlijks terugkerende activiteiten: - Het onderhouden van de contacten met de gemeente Venray - De openbare vergaderingen van de dorpsraad - De besloten vergaderingen van de dorpsraad - Vanuit de dorpsraad deelname aan het maandelijkse dorpsradenoverleg - Het verwelkomen van nieuwe bewoners van Oostrum. Dit na afspraak. - Het onderhouden van contacten met de Oostrumse verenigingen - De wekelijkse uitgave van Oostrums Nieuws - Het onderhoud van groenvoorzieningen voor zover van toepassing In 2003 uit te voeren activiteiten: - Voorbereiding vergadering met B W op 13 mei 2003 - Het oplossen van het parkeerprobleem bij het NS-station - Privatisering van de Watermolen - Voorbereiding bestemmingsplan Oostrum - met speciale aandacht sociale woningbouw en bouw koopwoningen 55+. - Het met belangstelling volgen van de ontwikkelingen met betrekking tot de mogelijke uitbreiding van een resocialisatieafdeling Tbs-kliniek buiten de gesloten setting. - Kritisch volgen van de ontwikkelingen op het industrieterrein de Hulst II en terrein tussen Henri Dunantstraat en Stationsweg. - Uitvoering van de Rabobankprojecten - Bezoek aan bedrijven in Oostrum - Parkeerbeleid in zijn algemeenheid - Uitgave nieuwe Oostrumse "wegwijzer" - samenstelling verenigingen etc. - Financiële situatie van Oostrum's Nieuws volgen i.v.m. eventuele aanpassingen tarieven voer verenigingen. - Ontwikkeling nieuw bedrijventerrein "de Blakt". Leefbaarheid van het dorp staat voorop - Uitbesteding onderhoud groenvoorziening aan Oostrumse verenigingen

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 5