De actie Comité TBS is ontstaan uit de Dorpsraad en voerden actie tegen de komst van een resocialisatieafdeling buiten de omheining van de Tbs-kliniek. Op 17 januari 2002 is een voorlichtingsavond door de directie van de Tbs-kliniek belegd om meer duidelijkheid te geven omtrent de uitbreiding van de Tbs- kliniek met een resocialisatieafdeling. Op 8 juli 2002 heeft het actiecomité TBS een brief gezonden aan het College van B&W van de gemeente Venray, waarin nogmaals wordt benadrukt dat de Tbs-kliniek voornemens is om haar plannen m.b.t. de bouw van de resocialisatiewoning door te zetten. Met klem wordt het College gevraagd om het eerder ingenomen besluit van 30 maart 1999 te blijven respecteren. De CDA-fractie Venray zal de problematiek aan de orde stellen in de Tweede-Kamercommissie voor Volksgezondheid. Welzijn en Sport. Het actie Comité TBS is nog steeds zeer actief. Het dorpsplein werd verder aangekleed door de plaatsing van een fraaie waterpartij. Ook de groenstrook bij het "Bolwerk" aan de Mgr.Hanssenstraat kreeg een gedegen opknapbeurt. Beide projecten zijn gefinancierd uit de z.g. "Dorpenpot". Door de Rabobank Venray, Meerlo-Wanssum en de Fa.Raedts werden 2 vlaggenmasten geschonken ter verfraaiing van het dorpsplein. De beheergroep "Watermolen" heeft zich als taak gesteld het onderzoeken van de (on)mogelijkheden om te komen tot privatisering van de Watermolen. Om een dergelijk onderzoek te kunnen doen is de hulp en expertise gevraagd van de Stichting Synthese. Gebleken is dat het onderzoek naar de (on)mogelijkheid tot privatisering het beste kan worden verricht door het uitvoeren van een haalbaarheidsonderzoek. Het rapport blijkt dat de Stichting Gemeenschapshuis een relevante partner is in het kader van de privatisering. Aandachtig zullen wij de verdere ontwikkelingen volgen. Op verzoek van de Dorpsraad heeft de gemeente op 21 febr. 2002 de leden van de Dorpsraad geïnformeerd over de ontwikkelingen inzake het industrieterrein Smakterheide III de Blakt).. De gemeente heeft een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren met onder meer locatiestudie. Op basis van criteria als o.m. ontsluiting, aanwezigheid van opstallen, ligging en de beschikbare ruimte is de keuze gevallen op de locatie de Blakt aan de A73. Door het vestigen van de Wet voorkeursrecht heeft de gemeenteraad de keuze voor de Blakt bekrachtigd. Het rapport van ETIL inzake mogelijke komst van een indycarcircuit wordt ontvangen. Op verzoek van de Dorpsraad wordt de Fa Maessen uitgenodigd voor een informatieavond in verband met de mogelijke komst van een indycarcircuit. Ruim 100 personen zijn aanwezig op 06 december en maar liefst 47 vragen worden ter beantwoording ingediend. De Dorpsraad zal het standpunt van de gemeente Venray afwachten. Met betrekking tot de voorlichting inzake de mogelijke komst van een indycarcircuit is de gemeente ernstig in gebreke gebleven. In een besloten vergadering van 19 december 2002 vindt een inventarisatie plaats. In het algemeen worden zowel de voor- als nadelen onderkend. De nadelen, zoals geluidsoverlast, zijn moeilijk in te schatten vanwege de onbekendheid. Dat geldt ook voor o.a. het aantal arbeidsplaatsen die hiermee gemoeid zijn. Bovendien is het onduidelijk hoe de meningen zijn van de dorpsbewoners. De conclusie is dat bij het innemen van een standpunt voor of tegen de komst van een circuit, zeer lastige situaties kunnen ontstaan. De Dorpsraad zal de bewoners uitgebreid informeren over de neutrale opstelling. De Rabobank Venray, Meerlo-Wanssum geeft aan dat zij het kantoor in Oostrum gaat sluiten en dit is volgens de Dorpsraad weer een aantasting van de leefbaarheid van de kleine kernen. Bij het bezoek aan de dorpsraadvergadering wordt er als doel aangegeven het veranderde gedragspatroon van de cliënten door o.a. het Rabobank internetbankieren etc.. Aan het besluit tot herinrichting van het kantorennet iiggen distributie-, kwaliteit- en klantenonderzoek ten grondslag. De bank heeft zich georiënteerd op de markt ontwikkelingen. De Rabobank heeft er bewust voor gekozen om juist op basis van gefundeerde onderzoeken en in eigen verantwoordelijk de beslissing tot herinrichting te nemen. Het betrekken van de belangenorganisaties zoals Dorpsraden, bij de beslissing tot herinrichting van het kantorennetwerk, zou die belangenorganisaties medeverantwoordelijk maken voor de sociale en/of bedrijfseconomische gevolgen daarvan, hetgeen absoluut niet de bedoeling is. Sluiting van de daarvoor in aanmerking komende kantoren is daarmee dus onafwendbaar. Het pinautomaat blijft in Oostrum maar de nachtkluis wordt opgeheven. Tevens wordt de suggestie gedaan om een internetcursus aan de bieden om daarmee geïnteresseerden vertrouwd te maken met het Rabo- internetbankieren. De Rabobank Venray, Meerlo-Wanssum stelt voor de dorpen waar haar kantoor gesloten wordt een bedrag van 20.000,-- beschikbaar ten behoeve van de leefbaarheid binnen het dorp. Aan de Oostrumse inwoners wordt gevraagd om projecten aan te geven waarvan men denkt dat daarmee de leefbaarheid van Oostrum is gediend. Hierbij worden een 5-tal criteria gesteld nl: Duurzaamheid - geen commerciële doelstelling - in Oostrum uit te voeren - voor breed publiek toegankelijk - geen persoonlijk belang dienende.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 4