MUZIEK VAN WERELDKLASSE IN DE PAROCHIEKERK TE OOSTRUM. De Aostrumse Zangkompeneej ontvangt op woensdag 2 april het conservatoriumkoor "Neue Stimmen Russlands" uit St.Petersburg. Dit zangerscollectief verzorgt om 20.00 uur in de parochiekerk een concert. Het koor "Neue Stimmen Russlands" werd in 1991 opgericht en bestaat uit studenten en afgestudeerden van het Rimskij Korsakw Conservatorium uit St. Petersburg. Het koor bestaat uit 24-26 zangers en zangeressen die allen over uitmuntende stemmen beschikken en stuk voor stuk grandioze solisten zijn. Door regelmatige instroming van nieuw zangtalent behoudt het koor een jonge en enthousiaste uitstraling. Het koor wordt in de pers vergeleken met de Metropolitan Opera en de Scala in Milaan. In Nederland was dit koor de afgelopen jaren reeds te gast in Maastricht, TilburgKerkrade, Oostrum, Neer, Zeist, Roermond, Arnhem en nog op veel andere plaatsen. De totale groep bestaat tijdens de concertreis uit ongeveer 30 personen (inclusief begeleiding). De dirigent. Het koor staat onder leiding van de artistieke leider Pjotr Rossolowskij welke in 1923 in de oude Russische stad Wologda werd geboren. Al van jongs af aan was hij bezeten van muziek. Hij genoot zijn muzikale opleiding in St.Petersburg, het vroegere Leningrad. Het conservatorium sloot hij af in de klas van de bekende Russische dirigent en muziekpedagoog professor Olchow. Sedert 1951 liggen zijn bezigheden vooral op het artistieke en pedagogische vlak waarvoor hij de eretitel "Verdiensten voor de Russische Kunst" ontving. Momenteel is hij, ondanks zijn hoge leeftijd, nog werkzaam als decaan aan de faculteit Zang van het conservatorium in St.Petersburg. De grote successen van dit koor in eigen land en in het buitenland zijn dan ook mede aan hem te danken. Het repertoire. Het koor beschikt over een uiterst gevarieerd en rijk geschakeerd programma bestaande uit wereldse en kerkelijke liederen, voornamelijk uit de Russisch-orthodoxe ritus van de componisten Rachmaninow, Bortniansky en Tschesnokov. Verder worden door het koor en de solisten scènes, aria's en koren uit opera's en operettes (Mascagni, Tchaikovsky etc.) en volksmuziek uit Rusland gezongen. Waar "Neue Stimmen Russland" eerder in Nederland te gast was, was sprake van een overweldigende belangstelling. Recensies spreken van een prachtig en nooit te vergeten concertuitvoering. De Aostrumse Zangkompeneej is blij dat dit zangerscollectief hun muzikale kwaliteiten in Oostrum ten gehore brengt. De netto geldelijke opbrengst is bestemd voor dit koor ter bekostiging van de studie van de afzonderlijke koorleden en van de concertreis. De koorleden vinden tijdens hun rondreis door Nederland onderdak bij de koorleden van de Aostrumse Zangkompeneej en bij enkele andere gastgezinnen. De toegangsprijs voor dit concert bedraagt 8,~. In de voorverkoop is de toegangsprijs 7,- dan echter alleen bij P.Bom, Henri Dunantstraat 35 Oostrum, telefoon 0478-583444. Jaarlijkse inschrijving Oostrumse peuters Op zaterdag 22 maart a.s. van 10.00 uur tot 11.00 uur vindt op de peuterspeelzaal aan de Valkenkampstraat 2, de inschrijving van peuters plaats. Uitsluitend kinderen die tussen 1 juli 2001 en 1 juli 2002 geboren zijn én woonachtig in Oostrum kunnen worden ingeschreven. Na indeling van de Oostrumse peuters zullen de open plaatsen in de groepen worden ingevuld door peuters van buiten Oostrum. Het inschrijfgeld ad 7,00 dient, het liefst gepast, direct bij de inschrijving betaald te worden. Om uw ouderbijdrage vast te kunnen stellen, kunt u, indien gewenst, uw jaaropgave(n) over 2002 aan de penningmeester ter inzage overleggen. Het gaat hierbij om het gezamenlijk inkomen. Stichting peuterspeelzaal Oostrum Valkenkampstraat 2 1 5807 AN OOSTRUM tel. 588503

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 13