Bibliotheek Venray Merseloseweg 59, Postbus 178 5800 AD VENRAY Telefoon 0478 - 58 19 70 www.obvenrav.nl e-mail: obvenrav@obvenrav.nl BOEKENWEEK 2003 Styx - leven en dood in de letteren. 12 t/m 22 maart. De 68e boekenweek heeft als thema de dood. De dood is een van de grootste thema's in de literatuur. Zonder grenzen en van alle tijden. Aanleiding voor en inspiratie tot menig literair meesterwerk. En als de dood in de directe nabijheid van iemand opdoemt - en vroeg of laat geldt dit voor eenieder van ons - kan de confrontatie hard zijn. Maar juist dan is het ook een onderwerp waarbij boeken ter zake doen. Als een welkome bron van troost voor rouwenden en achterblijvers De afgelopen jaren bereikte een aantal auteurs met persoonlijke en zeer gekleurde verhalen over dood, afscheid en rouwverwerking een groot publiek. Denk aan romans als Gesloten huis van Nicolaas Matsier, Asbestemming van A.F.Th, van der Heijden en Annie van Kees van Kooten. BOEKENWEEK IN DE BIBLIOTHEEK VENRAY Ook de bibliotheek Venray besteedt aandacht aan de boekenweek. Het boekenweekmagazine STYX is verkrijgbaar (zolang de voorraad strekt). Dit magazine geeft een indruk van het aanbod in boekwinkel en bibliotheek. Daarnaast heeft de bibliotheek eigen keuzelijsten gemaakt, van boeken over sterven, rouw en rouwverwerking, die beschikbaar zijn in de bibliotheek. Ook interessante internetsites zijn verzameld en er zijn folders beschikbaar van diverse instanties die hulD bieden bij rouw en stervensbegeleiding Verder aandacht voor baarkleden: een baarkleed is bedoeld om bij een begrafenis de kist en daarmee de overledene beschermend toe te dekken. Van Oudsher vertelt een baarkleed iets over de overledene. Een baarkleed kan het familiewapen dragen of symbolen die betrekking hebben op het leven van de overledene Een baarkleed is een waardige symbooldrager en zal vaak tot troost dienen voor de nabestaanden. LEZING OMGAAN MET DE DOOD Gerrit Arts van Uitvaartverzorging Briensveld uit Leunen geeft op donderdag 13 maart een lezing in de bibliotheek Venray over "omgaan met de dood". Deze lezing maakt onderdeel uit van de boekenweek 2003. Bij een overlijden komen er ontzettend veel zaken op de naaste familieleden af. Terwijl het rouwproces net begint, moet er een begrafenis of crematie geregeld worden. Gerrit Arts zet allerlei praktische zaken op een rij en bespreekt ook wat een persoon voor zijn overlijden al kan regelen of vastleggen. Er is ook aandacht voor nieuwe keuzemogelijkheden met betrekking tot het afscheid nemen. Als de dood in de directe nabijheid van iemand opdoemt kan de confrontatie hard zijn. Juist op zo'n moment kunnen boeken een enorme steun vormen, als welkome bron van troost voor rouwenden en achterblijvers. Gerrit Arts gaat hier tijdens de lezing dieper op in. Deze lezing is de eerste van een uitgebreid lezingenprogramma van de bibliotheken, Venlo, Roermond, Weert en Venray. Een dergelijke lezing is ook op andere data in de andere plaatsen te volgen: op 11 maart in Roermond, op 18 maart in Blerick en in Weert. De lezing "omgaan met de dood" vin dt plaats op donderdag 13 maart van 19.30 tot 21.30 uur in de bibliotheek, Merseloseweg 59. Entree is 3,00 per persoon. Betalen op de avond zelf. Liefst vooraf aanmelden, aan de balie, telefonisch (0478-581970) of via e-mail obvenray@obvenray.nl BOEKENWEEKTEST 2003 (Zoiand de voorraad strekt). De boekenweektest is een cadeau van de openbare bibliotheken ter gelegenheid van de boekenweek 2003. Theo van den Boogaard heeft 25 meesterwerken waarin de dood een centrale rol speelt voorzien van een illustratie. Het is aan de lezer om de tekeningen aan de juiste titels te koppelen. Theo van den Boogaard wordt wel "de meester van de Klare Lijn' genoemd. Zijn werk omvat onder andere de Sjef van Oekel-strips. OPENINGSTIJDEN De bibliotheek is geopend van dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 17