LENTECONCERT Medewerkenden aan dit lenteconcert: Hieronder vindt u een korte beschrijving van het Gemengd Koor uit Beesel en van het Gemengd Zangkoor St. Ceacilia uit Maashees. Beide koren zullen hun beste zangkunst laten horen tijdens het Lenteconcert van de Aostrumse Zangkompeneej op zaterdag 22 maart a.s. in het gemeenschapshuis Dén Oesterham in Oostrum. Aanvang 20.15 uur. Gemengd Koor Beesel Gemengd Zangkoor St. Cecealia, Maashees Sing Along Singers, Reuver Aostrumse Zangkompeneej. GEMENGD KOOR BEESEL. Het gemengd koor uit Beesel werd in het bevrijdingsjaar 1945 opgericht en stond jarenlang onder leiding van de plaatselijke koster Jansen die tevens organist en dirigent van het Kerkelijk mannenkoor was. In de periode na koster Jansen zijn nog enkele dirigenten verbonden geweest aan dit koor. Vanaf 1988 staat het koor echter weer onder leiding van ene Jansen. Dit is de 55 jarige Paul Jansen uit Maasbracht. Het koor ontstond uit de toenmalige Culturele Werkgemeenschap bestaande uit o.a. een zangafdeling, een toneelafdeling en afdeling harmonie. Het betreft een profaan koor dat in de loop der jaren uitgegroeid is tot een koor 59 leden tellend zanggezelschap dat wekelijks met veel plezier repeteert. Het repertoire van het dit koor is zeer gevarieerd. Werken van o.a. Sjostakovitsj, J.Bach, Mendelssohn, Mozart tot Carl Orff worden bij de optredens ten gehore gebracht. De optredens van dit koor bestaan overwegend uit het geven van diverse concerten en opluisteren van eucharistievieringen. Het koor telt momenteel 59 leden en zal tijdens het Lenteconcert van de Aostrumse Zangkompeneej op 22 maart a.s. hun muzikale kwaliteiten laten horen. GEMENGD ZANGKOOR ST. CEACILIA MAASHEES. Tot 1962 bestond het koor enkel uit heren en was als Kerkelijk Zangkoor bekend. Het mannenkoor werd in de periode 1962 versterkt met een aantal dames en het Gemengd Zangkoor werd een feit. Het Gemengd Zangkoor Maashees bestaat uit 32 enthousiaste leden dat voornamelijk in de weekenden de kerkelijke viering muzikaal opluistert. In 2002 werd het 40 jarig jubileum van dit koor op luisterrijke wijze gevierd met o.a. de organisatie van het Vocaal Festival in oktober j.l. De Aostrumse Zangkompeneej was hierbij een van de uitvoerende gezelschappen. Dat de leden plezier hebben in het zingen moge blijken uit het feit dat alle leden minimaal reeds 10 jaar lid zijn van dit koor. Enkele leden maakten nog deel uit van het mannenkoor en derhalve reeds meer dan 40 jaar lid. Het koor staat reeds meer dan 30 jaar onder leiding van Wim Lakeman uit Oostrum en de begeleiding op het orgel geschiedt door Anjo Welles. Het gemengd koor is een serieus koor dat voornamelijk actief is als kerkkoor maar daarnaast ook gezelligheid hoog in het vaandel heeft staan. Tijdens het Lenteconcert d.d. 22 maart a.s. - georganiseerd door de Aostrumse Zangkompeneej - zal dit koor uit Maashees hun zangerskwaliteiten ten gehore brengen. AOStrumse Zangkompen06]

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 14