ACTIECOMITÉ TBS NIET IN TV-DEBAT 8. Toelichting concept bestemmingsplan - 11 maart 2003 Op 11 maart is een inloopavond van de gemeente. Op deze avond zal de gemeente het concept bestemmingsplan voor Oostrum presenteren. Mogelijk zal er ook informatie beschikbaar zijn over sociale woningbouw in Oostrum. De inloop zal maximaal 1 uur duren, waarna in de vergadering van de dorpsraad de mogelijkheid bestaat tot het stellen van vragen. 9. Dorpsradenoverieg De mobiele skatebaan staat in Oostrum van week 4 tot en met week 9. Het project deeltaxi verloopt positief. De heer Driessen en de heer van Dijk van de gemeente hebben een aantal zaken medegedeeld - Vanaf 2004 bestaat de mogelijkheid voor verenigingen om de groenvoorziening in Oostrum te verzorgen. In dat geval is de dorpsraad hiervoor verantwoordelijk, zowel kwalitatief als financieel. In het Oostrums Weekblad zal een publicatie plaatsvinden waarin verenigingen worden uitgenodigd om hun belangstelling te tonen. - Het onderhoud van sloten/duikers is in de vergadering besproken. In april 2003 wordt het onderhoud geëvalueerd met medewerking van een klankbordgroep. - De veegmachine komt 8 per jaar in de dorpskernen. - In 2003 vindt in Oostrum geen renovatie plaats van straten/pleinen. Er vindt wel uitbreiding plaats van het parkeerterrein NS. De dorpsraad Oirlo heeft gevraagd om in bepaalde situaties gezamenlijk een standpunt in te nemen. Het merendeel van de dorpen kiest hier echter niet voor. Bij bestrijding van gladheid worden eerst de doorgaande wegen gestrooid. Hierna volgen de druk bezochte plaatsen, o.a. scholen. Wanneer het strooien niet tijdig gebeurd, dan kan de school altijd strooizout halen uit de voorraadbak in de Watermolenstraat. 10. Rondvraag Gewaarschuwd wordt voor teveel optimisme over het project Deeltaxi, gelet op de korte termijn van het project. Vanuit de vergadering komt het verzoek om besloten vergaderingen tot een minimum te beperken. Er wordt gevraagd naar de reden waarom de notulen niet meer beschikbaar worden gesteld per e-mail. De reden hiervoor is dat de momenteel in het Oostrums Weekblad gepubliceerde notulen dezelfde zijn als per mail zouden worden verzonden. In het verleden werd er met 2 versies gewerkt, namelijk het originele van de dorpsraad en een uittreksel hiervan voor het Oostrums Weekblad. De werkzaamheden voor aanleg van de rotonde op de Deurneseweg zijn gestart. De borden in het waterbeschermingsgebied zijn weggehaald. Dit is niet officieel bericht aan de bewoners. Ook de dorpsraad heeft hierover geen informatie ontvangen. 11. Sluiting De voorzitter sluit om ongeveer 21.30 uur de vergadering. Vera Janssen, notulist Het eerder aangekondigde TV debat op L1 gaat niet door. Voor dit debat zouden op 28 febr. J.l. gemaakt worden, voor het programma LIMBURG LAAT. Toon van Soest had hiervoor een uitnodiging gekregen. Samen zou hij met de heer de Beer algemeen directeur van de TBS een debat voeren over de mogelijke uitbreiding. Achteraf bleek dat niet de heer de Beer aan het debat deelneemt, doch Sanne Verwaayen, direkteur behandeling. Het actiecomité gaat niet in debat over de behandelwijze van de patiënten, dat is niet het doel van het actiecomité. Het actiecomité betreurt deze gang van zaken en had graag deelgenomen aan dit debat. Als de dierektie zo voorstander is van een open discussie spreekt ze zich ook hier weer tegen, ze laten wederom een kans liggen. We wachten verdere ontwikkelingen af.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 5