5.A Financieel overzicht 'Oostrums Nieuws'/Financieel overzicht dorpsraad Mevrouw van de Boogaard licht het financieel overzicht van de dorpsraad toe. De dorpsraad heeft een positief saldo, dat is ontstaan door de subsidie van de Rabobank inzake de leefbaarheidsprojecten. Deze subsidie wordt straks besteed aan diverse projecten. Wanneer deze subsidie buiten beschouwing wordt gelaten, heeft de dorpsraad een negatief resultaat van Euro 682,61 in 2002. Het dagelijks bestuur heeft besloten om een aparte rekening te openen waarop subsidies geboekt worden. Op deze manier blijven deze gelden buiten de resultaten van de dorpsraad, omdat de gelden toch op enig moment worden besteed aan bepaalde projecten. Mevrouw Linskens licht het financieel overzicht van het Oostrums Weekblad toe. Het Oostrums Weekblad heeft een positief resultaat behaald van ruim Euro 9.000 behaald. Het bestuur van de dorpsraad overweegt om het positief resultaat te vertalen naar tariefsverlagingen voor verenigingen. Het positieve resultaat van het Oostrums Weekblad blijft apart van het resultaat van de dorpsraad. Er zijn ongeveer 600 geabonneerden op het Oostrums Weekblad, waarvan er ongeveer 70 het abonnementsgeld voor 2003 nog moeten betalen. 5. B Verslag kascommissie De kascommissie, de heer Gooren en mevrouw de Kleijn, heeft de administraties van de Dorpsraad en het Oostrums Weekblad in orde bevonden. De heer Gooren leest het verslag hiervan voor. Mevrouw de Kleijn treedt terug uit de kascommissie, de heer Frederix zal volgend jaar haar plaats innemen. 6. Jaarprogramma Dorpsraad Op 23 januari heeft een besloten vergadering plaatsgevonden. De volgende activiteiten zijn opgenomen. Voorbereiding vergadering B&W d.d. 13 mei 2003 Woningbouw Watermolen Rabo projecten Ontwikkeling bedrijventerrein Bezoek bedrijven in Oostrum Parkeerbeleid Oostrums 'wegwijzer' Actiegroep TBS Oostrums Nieuws Groenonderhoud door verenigingen. 7. Verslag diverse commissies De heer Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer, licht een aantal zaken toe: Bij de kerk zijn twee amsterdammertjes geplaatst met dank aan twee vrijwilligers de heer Holtackers en de heer Linskens. De Jeu de Boulesbaan is voorzien van 2 banken en een vuilnisbak. De heg bij de Watermolen is ingekort, waardoor het zicht voor de omwonenden verbeterd is. Het pad vanaf de Rosmolenweg naar Rosmolenweg nr. 11 is eigen weg. Er is gevraagd om de Jeu de Boulesbaan uit te breiden met 1 baan. De dorpsraad zal mogelijke financiële ondersteuning bespreken. Mevrouw Tromp, voorzitter van de commissie Maatschappelijke Diensten, licht het volgende toe: Op 4 februari heeft de werkgroep Watermolen de vergadering van het bestuur van d'n Oesterham bijgewoond in verband met eventuele participatie van d'n Oesterham in de privatisering van de Watermolen. De financiële middelen schieten echter tekort. De werkgroep blijft zoeken naar mogelijkheden. De KBO heeft belangstelling getoond en wil meer informatie. Hiertoe wonen een aantal leden van de KBO de vergadering van de werkgroep bij op 18 februari. De heer Linskens, voorzitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, licht het volgende toe: Op 11 maart vindt de bijeenkomt plaats over de verdere ontwikkeling van het uitbreidingsplan fase II en ill, waarbij hopelijk naast het bestemmingsplan ook informatie verstrekt wordt over de woningbouw. De heer van Soest, voorzitter van het actiecomité TBS, licht het volgende toe: Het actiecomité heeft een bijeenkomst, georganiseerd door B&W van de gemeente Meerlo-Wanssum, bijgewoond. Daarnaast heeft hij een uitnodiging ontvangen van L1 voor een debat met de heer de Beer over de uitbreidingsplannen. Het betrof echter een debat met mevrouw Verwaayen, directeur Behandeling en Zorg. De actiegroep heeft aangegeven geen debat te willen voeren over de inhoudelijkheid van behandelingen, maar over de uitbreidingsplannen van de TBS-kliniek.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 4