De heer Ruyten is gevraagd om op de dorpsraadvergadering van maart een toelichting te geven op de plannen voor Oostrum. Ook Wonen Venray heeft een plan opgesteld. Gevraagd wordt of dit plan tegelijkertijd gepresenteerd kan worden. 6. Voortgang nieuw bedrijventerrein De standpunten rondom de mogelijke komst van de indycarbaan verharden. De dorpsraad betreurt dit en vindt dat iedereen zijn mening moet kunnen uiten, zonder daarbij onderuit gehaald te worden. De dorpsraad blijft bij haar neutrale standpunt. De formele reacties aan de dorpsraad zijn zeer beperkt. De voorzitter nodigt de aanwezigen uit om te reageren. Deze opmerkingen worden vervolgens meegenomen in een besloten vergadering van de dorpsraad. In het algemeen wordt gesteld dat de gemeente onvoldoende informatie geeft, zowel over de mogelijke komst van het indycarcircuit als over de verdere ontwikkeling van het industrieterrein. Op deze manier ontneemt de gemeente de dorpsraad de mogelijkheid om een verantwoord standpunt in te kunnen nemen. De gemeente is gevraagd om ook op 6 december een presentatie te geven over het industrieterrein. Vanuit de vergadering wordt aangegeven dat de gemeente nogmaals gevraagd moet worden om informatie te geven, echter de gemeente heeft aangegeven dat het informatietraject pas opgestart zal worden na de beslissing van de gemeenteraad. Er wordt opgemerkt dat de dorpsraad in ieder geval het standpunt in had moeten nemen dat de leefbaarheid van Oostrum niet in het gedrang mag komen. Ook wordt opgemerkt dat de dorpsraad de juiste beslissing heeft genomen door een neutraal standpunt in te nemen. Het is onvoldoende duidelijk wat de verhouding van voor- en tegenstanders is. Er wordt aangegeven dat het ETIL rapport onduidelijk is. Bovendien staat er een opmerking in over de publikatie- en voorlichtingsplicht van de gemeente. Hieraan heeft de gemeente niet voldaan. Vanuit buurtvereniging 'langs de lijn' zijn verontrustende reacties gekomen. De voorzitter van deze buurtvereniging wil dan ook enkele zorgpunten aangeven, met name over de aspecten geluid, verkeer, politie, zwerfvuil, station. De dorpsraad wordt gevraagd om deze aandachtspunten bij de gemeente voor te leggen. Op 28 januari beslist de gemeenteraad of de plannen voor een indycarcircuit verder ontwikkeld kunnen worden of niet. Wanneer de gemeenteraad op 28 januari haar akkoord zou geven voor verdere ontwikkeling van de plannen van de indycarbaan, zal een MER-rapport worden opgemaakt. Dit rapport kan aanleiding zijn om het standpunt te wijzigen. Er wordt voorgesteld dat een vertegenwoordiging van de dorpsraad de gemeenteraadsvergadering van 28 januari bijwoont. Een aantal zorgpunten zou dan aangegeven kunnen worden. Echter op 28 januari hebben de fracties hun standpunten al bepaald. Meerdere malen wordt de zorg uitgesproken over de zwaarte van de industrie die mogelijk op het bedrijventerrein Smakterheide III kornt (buiten de eventuele vestiging van een indycarbaan). Er is mogelijkheid tot industrie uit de zwaarste categorie, welke voor zeer veel overlast kan zorgen. Er wordt zorg uitgesproken over het feit dat de natuur zeer veel geweld wordt aangedaan. Aangegeven wordt om te streven naar behoud van een groenstrook. De actualiteit van het POL-onderzoek wordt ter discussie gesteld gelet op de economische ommekeer die het afgelopen jaar heeft plaatsgevonden. De voorzitter licht toe dat het onderzoek een toekomstprognose is van de behoefte. Meerdere malen wordt aangegeven dat men hoopt dat de voor- en tegenstanders eikaars mening blijven respecteren om een tweespalt te voorkomen. 7. Jaarprogramma 2003 De voorstellen voor het jaarprogramma worden geïnventariseerd. De volgende items worden genoemd: parkeerbeleid, rioolplan en samenstellen agenda voor vergadering met B&W. In een besloten vergadering van de dorpsraad zal het jaarprogramma worden opgesteld, waarbij bovengenoemde items meegenomen zullen worden. 8. Verslag diverse commissies De heer Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer licht een aantal zaken toe: In de vergadering van de commissie Stedelijk Beheer van de gemeente Venray is de slechte staat van de Henri Dunantstraat besproken. Hopelijk wordt de renovatie hiervan spoedig aangevangen. De slagboom bij de Watermolen is afgesloten. De sleutel van deze slagboom is in beheer bij de heer Vermeulen. Er zijn 206 kerstbomen ingezameld. De werkgroep zal met een voorstel komen hoe de kerstboomverbranding/vernietiging volgend jaar kan worden ingevuld. Het gras zal in 2003 2 keer minder gemaaid worden als in voorgaande jaren. Er zijn meerdere malen iampen vervangen in de kerstboom op het dorpsplein.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 6