vervolg Agenda 2003 04 november 06 november 18 november 30 november 02 december 09 december 10 december 10 december 16 december 17 december 18 december 14 oktober 14 oktober 15 oktober 16 oktober Openbare vergadering Dorpsraad Rondvaartboot Amsterdam, de Zonnebloem "Oicastrum" Halve dagreis met Oirlo en Castenray met bezoek aan Wittem KBO Oriëntatietocht Zy-actief en OVB Openbare vergadering Dorpsraad Inpaktechniek Zy-actief Koken B.G.V. Zij-Actief O.V.B. Concours Harmonieorkest Sinterklaas avond O.V.B. Openbare vergadering Dorpsraad Kerststukjes maken Zy-actief Kerstviering in Oirlo, de Zonnebloem "Oicastrum" Adventviering O.V.B. Kerstviering Kerstavond Zy-actief Ingezonden stuk: Racebaan Nee Op 6 december was er in d'n Oesterham een bijeenkomst belegd waarop de heer Krebbekx van de fa. Maessen een toelichting gaf op de plannen welke deze firma had met betrekking tot de aanleg van een Indy-car-circuit op de Blakt. Door een aantal aanwezigen werd deze informatie als verontrustend ervaren. Een klein groepje besloot zich daarom verder te verdiepen in de materie en sloot zich aan bij werkgroep De Blakt in Oirlo. Na grondige bestudering van de ETIL- en Arcadis rapporten en de betreffende ambtelijke nota aan B&W, ontstond grote zorg: - Het circuit zou een grote invloed hebben op de leefbaarheid van ons dorp - De gestelde positieve economische effecten waren slecht onderbouwd en daarom in hoge mate onzeker - Als het meest verontrustende echter ervoer de werkgroep de ambtelijke nota waarin aangegeven werd dat mogelijke goedkeuring, door de gemeenteraad op 28 januari, van het besluit van B&W in zou houden dat, indien Maessen aan enkele randvoorwaarden zou voldoen, de gemeente medewerking zou blijven verlenen aan het plan. Over communicatie stond in deze zeifde nota dat de gemeente deze op een laag pitje zou houden tot aan dit besluit van 28 januari en datpas daarna breeduit geïnformeerd en gediscussieerd zou gaan worden. Naar aanleiding hiervan heeft de werkgroep enkele stukken opgesteld waarin zij hun bezwaren helder en gedetailleerd hebben uiteengezet. (De volledige teksten staan nog steeds op http://indycarcircuit.aostrum.nl Deze teksten zijn afgegeven aan alle fractieleden van de gemeenteraad. Voorts is een kleine delegatie, goed voorbereid en met kennis van alle partijprogramma's, een gesprek aangegaan met alle fracties. Ook hier zijn de bezwaren helder uiteengezet. Zonder uitzondering zijn dit uitstekende bijeenkomsten geweest waarbij de partijen tot een verdieping van inzicht zijn gekomen. Daarnaast is aan alle bewoners van Oostrum om aandacht voor dit onderwerp gevraagd middels het pamflet met de raamposter. De deelname door u, de inwoners van Oostrum, was hierbij zo overweldigend dat de Venrayse politiek ineens werd doordrongen van hoe zeer dit onderwerp bij u leeft. Het is de inschatting van de werkgroep dat uw deelname de belangrijkste factor is geweest in de politieke verschuiving die heeft plaatsgevonden. Want tijdens de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling en de Commissie Middelen van 15 januari bleek dat er politiek inmiddels wel degelijk belangrijke verschuivingen waren. Alle partijen (m.u.v. Samenwerking) gaven namelijk aan nu nog niet zo'n definitieve stap te willen maken als B&W had voorgesteld. Tevens waren zij van mening dat het ingezette communicatietraject een misser was. De meeste partijen waren bovendien tot een belangrijke nuancering van hun standpunt gekomen. Ook B&W gaven aan dat ze de voorgestelde besluitvorming om wiiden buigen naar een traject met meerdere beslismomenten voor de raad en ook ten aanzien van communicatie beloofden zij beterschap.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 3