Sleutels voor het verwijderen van de palen op het dorpsplein zijn in beheer bij de heer Vermeulen en de heer Schelbergen. Wanneer er palen verwijderd moeten worden, kan met één van hen contact worden opgenomen. Mevrouw Tromp, voorzitter van de commissie Maatschappelijke Diensten, meldt het volgende: Mevr. Tromp heeft contact opgenomen met tafeltennisvereniging Red Stars naar aanleiding van hun vraag of er mogelijkheden zijn voor hen in de Oude Watermolen. Mevrouw Tromp heeft de stand van zaken rondom de Oude Watermolen toegelicht. Er is een brief ontvangen van de Stichting intern studie en jongerencentrum Venray inzake de aanvraag van een gebruikersvergunning voor Stationsweg 130-a. Mevrouw Tromp vraagt aandacht voor deze brief. De voorzitter licht toe dat de gemeente dit verzoek inmiddels heeft afgewezen vanwege de bestemming van het pand. De heer Linskens, voorzitter van de commissie Middelen en de commissie Stedelijke Ontwikkeling, meldt het volgende: Er is een brief ontvangen van de Rabobank. Het bedrag van 20.000 t.b.v. de leefbaarheid in het dorp is overgemaakt. Het dagelijks bestuur heeft een gesprek gehad met het actiecomité TBS. In de eerstvolgende besloten vergadering van de dorpsraad zal dit worden besproken. De heer van Soest geeft aan dat er geen nieuwe ontwikkelingen rondom de TBS zijn. Er is een brief ontvangen van de gemeente Venray, waaruit bleek dat er nog geld beschikbaar zou zijn voor het dorpsplein. Dit is echter niet het geval: deze gelden waren hiervoor gereserveerd, maar zijn aan andere doeleinden uitgegeven. Aan de heer Sassen van de gemeente Venray is aangegeven dat een aantal rekeningen door de dorpsraad betaald zijn en dat er nog kosten gemaakt moeten worden inzake het verplaatsen van de electriciteitsaansluiting op het dorpsplein. De heer Sassen zal bekijken of de dorpsraad alsnog een bedrag hiervoor tegemoet kan zien. De heer Vermeulen geeft aan dat de lantaarnpaal op het dorpsplein niet op de meest gunstige plek is geplaatst. Wanneer er nog geld beschikbaar is, zou deze verplaatst kunnen worden. De heer Gooren heeft de bijeenkomst inzake het handhavingsbeleid van de gemeente bijgewoond. De gemeente heeft hierover een beleidsnotitie gemaakt die op deze avond is toegelicht. De heer Linskens heeft een bericht ontvangen van de politie inzake de gevaarlijke situatie die ontstaat als de schoolgaande jeugd s morgens bij Muvero de stationsweg oversteekt. Zij gaan maatregelen nemen om de fietsers via een andere route naar school te laten gaan. De geïntensiveerde snelheidscontroles op de Stationsweg zijn reeds in het Oostrums Weekblad aangekondigd. 11. Rondvraag en sluiting Er wordt opgemerkt dat in het rapport van ETIL (inzake Indycarcircuit) Oostrum wordt aangemerkt als dorpskern van de stadskern Venray. Dit is niet nieuw: Leunen en Oostrum zijn onderdeel van het stedengebied van Venray. De heer Gooren heeft de vergadering bijgewoond van de commissie Stedelijke Ontwikkeling van de gemeente Venray. Het agendapunt inzake de Witte Vennen stond op de agenda, dit is echter doorgeschoven naar de volgende vergadering. De heer Valckx deelt mee dat namens de Stichting gemeenschapshuis een brief is verstuurd naar de gemeente inzake de ondergrondse afvalcontainer voor het WOZOCO-complex. Deze container is op een ongunstige plek geplaatst. De Stichting Gemeenschapshuis is hierover in onderhandeling met de gemeente. Vanuit de vergadering wordt een aantal malen aandacht gevraagd voor de mogelijke komst van de Indycarbaan. Het advies is om een werkgroep op te richten. De heer Christians heeft bericht ontvangen van de gemeente Venray inzake de gemeentegids. De inleidende tekst voor Oostrum kan aangepast worden. De werkgroep Maatschappelijke Diensten wordt verzocht om hiernaar te kijken. Als laatste punt van deze vergadering richt de voorzitter het woord tot de heer Christians, die afscheid neemt van de dorpsraad. Hij dankt hem voor zijn bijdrage en inzet voor de dorpsraad. De heer Christians spreekt vervolgens zijn dank uit aan de vergadering voor de prettige samenwerking. Wellicht zien we hem in de toekomst nog terug in de dorpsraad!! De voorzitter sluit om ongeveer 22.00 uur de vergadering. Vera Janssen, notulist

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 5