6. Voorstel tot wijziging van de statuten van de Stichting Dorpsraad Oostrum De achtergrond voor de statutenwijziging wordt toegelicht: in de oude statuten was het niet mogelijk dat gemeenteraadsleden zitting hadden in de dorpsraad. De nieuwe statuten kennen deze restrictie niet meer. Het voorstel tot statutenwijziging is reeds goedgekeurd in een eerder stadium. De voorzitter leest nu een formele akkoordverklaring voor. De dorpsraad gaat hiermee akkoord en zal na ontvangst van de nieuwe statuten een afschrift ontvangen. 7. Notulen van de dorpsraadvergadering van 12 november 2002 Het verslag wordt goedgekeurd met de volgende opmerkingen: Naar aanleiding van pagina 2, punt 5 vraagt de voorzitter naar de stand van zaken. Er is een uitnodiging gestuurd naar het bestuur van d'n Oesterham voor een gesprek inzake de privatisering van de Oude Watermolen. Pagina 3, punt 10: de dorpsraad wordt betrokken bij het plaatsen van de dorpspaal i.p.v. het bewegwijzeringsplan Het laatste aandachtspunt bij de rondvraag is opgemerkt door de heer van Horick in plaats van de heer van Horck. 8. Ontvangen en verzonden brieven/mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden brieven wordt rondgedeeld en toegelicht. Er zijn een aantal e-mails/brieven binnengekomen inzake de mogeiijke komst van het indycarcircuit. Naar aanleiding hiervan wordt verwezen naar de internetsite Aostrum.nl. Hierop is een discussieforum geopend. Er zijn brieven verstuurd met de aankondiging voor de adreswijziging van de Stichting dorpsraad per 1-1 2003. 9. Dorpsradenoverleg De agenda van het dorpsradenoverleg zal voortaan worden meegestuurd met de vergaderstukken. In het laatste dorpsradenoverleg zijn de volgende agendapunten aan de orde geweest: De gemeente Venray stelde jaarlijks een bedrag beschikbaar om de leefbaarheid in de kernen te verbeteren. Deze uitkering gebeurde naar aanleiding van ingediende projecten. Vanaf 2003 worden deze gelden verdeeld zonder dat vooraf projecten moeten worden ingediend. Alle dorpen krijgen een bedrag per inwoner en een vast bedrag. Er zijn criteria opgesteld, waarbij de besteding wordt overgelaten aan de dorpsraad. - het geld moet ten goede komen aan de leefbaarheid van het dorp. - toetsing of de projecten aan de criteria voldoen, vindt vooraf plaats. - projecten mogen niet in strijd zijn met regelgeving. - het geld moet binnen 3 jaar besteed worden. Op 13 mei 2003 zullen B&W de dorpsraadvergadering in Oostrum bezoeken. De kerstboomverbranding/versnippering is besproken In februari 2003 zal een plan gereed zijn over onderhoud van het openbaar groen in de gemeente Venray. Er is een brief van Wonen Venray besproken over de verkoop van huurwoningen. Naar aanleiding hiervan is vanuit de dorpsraden aandacht gevraagd voor de grootte van het huurwoningenbestand. Voor een aantal kernen wordt dit door de verkoop erg klein. Wonen Venray heeft toegezegd te streven naar minimaal 10% huurwoningen in elke kern. Wanneer echter een huurwoning niet meer verhuurd kan worden, zullen ze alsnog overgaan tot verkoop. Het bestand huurwoningen is in Oostrum nog vrij fors. 10. Mondeling verslag van de diverse commissies De heer Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer meldt het volgende: Een woord van dank aan de dorpsraadsleden voor het welslagen van de Sinterklaasmiddag. Er is weer een kerstboom opgetuigd op het dorpsplein. Met dank hiervoor aan de firma van Rattingen die snel te hulp schoot bij het plaatsen van de boom. De heer Vermeulen heeft contact gehad met de gemeente Venray over de vernietiging van de kerstbomen. De inzameling zal zeer waarschijnlijk plaatsvinden op het basketbalveld bij de Oude Watermolen. De gemeente geeft geen vergoeding meer. De dorpsraad besluit om op dezelfde wijze als vorig jaar de bomen in te zamelen (met de hulp van kinderen), waarbij de kinderen loten kunnen verdienen. De prijsjes zullen door de dorpsraad betaald worden. De commissie zal dit organiseren. Met goedkeuring van gemeente, kerkbestuur en dorpsraad wordt op de Vlasakker ter hoogte van de uitrit achter de kerk een gele streep getrokken van 6 meter (parkeerverbod). De heer Vermeulen heeft een rondgang gemaakt langs de groenvoorziening in Oostrum met mevrouw Peeters van de gemeente Venray, waarbij een aantal aandachtspunten zijn besproken.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 4