Verslag van de informatieavond van de dorpsraad inzake het indycarcircuit. Datum: 6 december 2002 Het College van Burgemeester en Wethouders heeft intussen op 17 december 2002, hun akkoord gegeven voor de ontwikkeling van het project; op 28 januari 2003 dient de Gemeenteraad zich nog uit te spreken over het initiatief. Indien de Gemeenteraad negatief staat ten opzichtte van de plannen dan zal het project geen doorgang vinden. Is het standpunt positief dan starten de procedures ter realisatie volgens de in ons land, provincie en gemeente geldende regelgeving. In deze regelgeving zijn de mogelijkheden vastgelegd of, wanneer en hoe belanghebbenden hun eventuele bezwaar tegen de realisatie kenbaar kunnen maken. De gemeente Venray zal, na eventueel positief besluit van de Gemeenteraad, een voorlichtingstraject starten. Met bovenstaande uitleg hopen wij als Dorpsraad u momenteel voldoende te hebben geïnformeerd. Er zijn circa 100 belangstellenden aanwezig. De heer Linskens opent de avond en heet iedereen weikom. De avond is georganiseerd door de dorpsraad Oostrum. De avond is wellicht ongelukkig gelet op sinterklaasdag, maar er was niet eerder een geschikte lokatie beschikbaar. De avond is bedoeld als informatieavond inzake het bedrijventerrein/racebaan. Het betreft een informatieavond en niet zozeer een discussieavond. De voorzitter van de dorpsraad, de heer Linskens verzorgt de inleiding. Vanuit het POL dient de gemeente Venray te zorgen voor een industrieterrein. De mogelijkheid hiervoor wordt onderzocht op het terrein Smakterheide III, beter bekend als de Blakt. De bedoeling was om een tweeledige informatieavond te organiseren: enerzijds voorlichting door de gemeente inzake het industrieterrein, anderzijds een toelichting van Maessen Beheer inzake haar plannen voor een racecircuit. De gemeente wil echter wachten met informatie tot na de definitieve besluitvorming. Derhalve blijft de avond beperkt tot een voorlichting namens Maessen Beheer, verzorgd door de heer Krebbekx. Toelichting de heer Krebbekx: Maessen Beheer wil reeds langere tijd een indycarcircuit realiseren. Hiertoe hebben zij zich georiënteerd op diverse gebieden, waarbij een geschikte locatie moeilijk te vinden is. Zij zien nu mogelijkheden op Smakterheide III, omdat uit onderzoek door het bureau ruimtelijke ordening een advies gegeven is aan de gemeente Venray om hier een industrieterrein te realiseren van netto 70.000 hectare. Maessen heeft zich georiënteerd op bedrijven die zich bij een dergelijk circuit willen vestigen. Primair zijn dit bedrijven die zich richten op onderzoek en ontwikkeling in de automotive industrie. Een aantal partijen heeft zich inmiddels verbonden met Maessen Beheer, waaronder een aantal automerken. Daarnaast zal het onderwijs hierbij moeten aansluiten: er is een intentionele verklaring opgesteld met een onderwijsinstelling. Het project zal 1000 arbeidsplaatsen genereren. De totale investering wordt geschat op ongeveer 45 miljoen euro. De evenementen die op het circuit zullen plaatsvinden, bestaan onder andere uit de huidige activiteiten van het circuit de Peel. Dit is nooit de intentie geweest van Maessen, maar een opdracht vanuit de overheden. Naast deze activiteiten wil Maessen een eigen autosportklasse organiseren. Eenmaal per jaar zal een indycarrace georganiseerd worden. De racebaan biedt gelegenheid tot het onderbrengen van faciliteiten onder de hoofdtribune, bijvoorbeeld lokale of regionale initiatieven casino's, restaurant, hotels, fitnesscentrum, indoor/outdoor, museum, conferentiecentrum. Bij een grootschalig evenement zoals de indycarrace is het te verwachten bezoekersaantal groot. Rondom deze races zullen extra maatregelen genomen moeten worden om de verkeersstromen te leiden. Dit zal buiten de bestaande wegen plaatsvinden. Een verkeersplan zal daarbij worden opgesteld door deskundigen. In het Arcadis rapport is geconcludeerd dat de baan zelf het geluid kan opvangen, wanneer hiervoor passende bouwkundige voorzieningen worden getroffen. Echter op 12 dagen per jaar is deze geluidsopvang onvoldoende en zal ontheffing worden aangevraagd. Op verzoek van Maessen hebben ETIL en Arcadis onderzoeken verricht in het kader van mogelijke realisatie van een indycarcircuit. De gemeente Venray zal hierover haar oordeel geven in de maanden december en januari. Eind december valt het raadsbesluit, waarna het traject start voor realisatie van de plannen met de gebruikelijke inspraakprocedures. Naar aanleiding van deze toelichting worden een aantal vragen gesteld, die door de heer Krebbekx worden beantwoord.

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 8