Stichting Dorpsraad Oostrum i Aan de inwoners van Oostrum Randenrade 50, 5807 BM Oostrum I tel.(0478)584114 e-mail: dorDsraadOostrum(®hotmail.com internet: www.aostrum.nl Rabobank Venray Meerlo-Wanssum: 14.00.01.689 De gemeente Venray heeft binnen het Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL) de taak om voor het segment transport en distributie de toekomstige behoefte aan bedrijventerreinen op te vangen. Ook heeft Venray een opvangfunctie voor niet-lokale bedrijven uit de omliggende gemeenten. Venray dient derhalve te zorgen voor een nieuw bedrijventerrein. Uit een marktonderzoek in 2000 blijkt dat er voor de toekomst in Venray een nieuw bedrijventerrein gerealiseerd dient te worden van 70 hectaren netto, ongeveer 100 hectaren bruto. Momenteel is de Gemeente Venray in bespreking om dit bedrijventerrein uit breiden naar 90 hectaren netto en ongeveer 130 hectaren bruto. Uit het onderzoek is als voorkeur locatie het gebied tussen Oostrum en Oirlo uit de bus gekomen. Het betreft het gebied dat omsloten wordt door de A 73, Hulstweg, Oirloseweg (spoorlijn) tot ruim voorbij de spoorwegovergang en van hieruit weer een denkbeeldige rechte lijn naar de A 73. Dit terrein is intussen door gemeente als toekomstig bedrijventerrein aangewezen. Het bedrijventerrein is, destijds, uit strategische overwegingen, vooralsnog bekend gemaakt onder de naam Smakterheide III. Deze naamgeving zal voor de inwoners van Oostrum en Oirlo vreemd over komen omdat het gebied bij ons vooral bekend is onder de naam "de Blakt". Intussen zijn er reeds initiatieven om dit bedrijventerrein te ontwikkelen. Zoals u uit publicaties heeft kunnen vernemen heeft Maessen Bedrijven Venray vergevorderde plannen om op Smakterheide III (de Blakt) een multifunctioneel autosport en testcentrum te ontwikkelen. Deze plannen heeft Maessen in een informatieavond op 6 december 2002 in het gemeenschapshuis "den Oesterham" uitvoerig toegelicht. Het verslag van deze bijeenkomst, waarin de gestelde vragen en antwoorden zijn weer gegeven, treft u hierna in deze uitgave aan. De voorliggende plannen zullen ongetwijfeld zowel voordelen als nadelen met zich meebrengen. De voordelen zijn vooral op het economische vlak te vinden. Het aantal arbeidsplaatsen en derhalve de werkgelegenheid zal flink toenemen. Naast de te verwachten forse uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen zal de ontwikkeling van het autosport en testcentrum inbreuk kunnen maken op de leefbaarheid van de omgeving. Uit het rapport Economische en Maatschappelijke Effectmeting Multifunctional Autosport And Testcentre Venray, uitgevoerd door het onderzoeksbureau E.til, blijkt dat hierbij gedacht moet worden aan te verwachten verkeersoverlast, geluidsoverlast en mogelijk onveiligheidsgevoel. Wij als Dorpsraad, hebben ons in een aantal vergaderingen bezig gehouden met de vraag of we in relatie tot de leefbaarheid, met betrekking tot ontwikkeling van dit autocentrurn aan onze dorpsgrens, een standpunt moeten in nemen. Met andere woorden: Moet de Dorpsraad zich vóór of tegen deze ontwikkelingen uitspreken. De Dorpsraad heeft neemt de volgende positie in: Op grond van haar functie wordt de Dorpsraad geacht, indien zij een officieel standpunt in neemt, de dorpsgemeenschap te vertegenwoordigen. Uit de reactie die de Dorpsraad ontvangt en heeft ontvangen; alsmede op grond van de reacties van de bezoekers op de informatieavond op 6 december 2002 is gebleken dat er zich noch een meerderheid voor, noch een meerderheid tegen de ontwikkeling van het voornoemde autocentrum heeft afgetekend. De Dorpsraad wil en zal derhalve momenteel geen vóór of tegen standpunt innemen. Op geleide van dit standpunt zal de Dorpsraad zich dan ook niet aansluiten bij de werkgroep die gevormd is uit de Dorpsraad Oirlo, welke zich tegen de komst van het autocentrum keert. Uiteraard zal de Dorpsraad, indien mogelijk en beschikbaar, de ontvangen informatie, met betrekking tot de verdere ontwikkelingen in het betreffende gebied, aan de Oostrumse gemeenschap bekend maken. R Hl

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 7