40. De 12 dagen zijn zeker alle zondagen in het zomerseizoen? Nee, dit is niet het geval. 41Hoever ligt het circuit in werkelijkheid af van de eerste huizen in Oostrum? Dit is onbekend en moet gemeten worden. 42. Geen produktie? Hoe kan het dat er in de rapporten sprake is van een puinbreker? De gemeente Venray is niet gelukkig met de huidige lokatie van de brekerij. In dat kader is Maessen gevraagd om te verkassen. Maessen heeft zich georienteerd op andere lokaties. De enige mogelijkheid zou zijn geweest Smakterheide III, echter Maessen heeft besloten om de steenbrekerij niet te verkassen. Deze blijft op Smakterheide II. Na de 16 vragenronde, wordt een 2e vragenronde gehouden. 43. Op een gemiddeld industrieterrein vindt gedurende het weekend minder activiteit plaats. Het circuit daarentegen produceert gedurende het weekend het meeste lawaai. Dit is waarschijnlijk wel toegestaan, maar betekent wel meer overlast, of niet soms? Evenementen vinden grotendeels plaats in het weekend. Een industrieterrein in de huidige 24-uurs economie zorgt echter ook voor overlast. 44. Geen probleem met de indycarbaan. 45. Praten over DBA: welke motoren starten hier? 100 PK, 200 PK, 300 PK? Het betreft 300 PK of meer. 46. Kunt u misschien iets meer vertellen over de bouw? Hiermee bedoel ik de ombouw zoals de tribunes: zijn die helemaal om het circuit heen? Hoe hoog zijn ze ten opzichte van de baan en hoe hoog worden de gebouwen op de rest van het industrieterrein? Ik denk dat dit misschien meer duidelijkheid schept over de afscherming van het geluid. De tribunefaciliteit ligt rondom het circuit. Er is een onderscheid in een hoofdtribune en overige tribunes. De hoofdtribune is hoger en biedt zitplaatsen. De overige tribunes worden voorzien van een geluidswerende wal en bieden staan/zitplaatsen. De hoofdtribune zal rond de 30 meter hoog zijn, de overige tribunes ongeveer 20 meter. Het antwoord op de vraag hoe hoog de overige gebouwen op het industrieterrein zullen zijn, is niet door Maessen te beantwoorden. Om een indruk te geven: op smakterheide II is dit 15 meter. Wellicht op smakterheide III hoger. 47. Volgens de bestaande geluidswetgeving worden we beschermd door de 12-dagen regeling. Een nieuwe Europese wetgeving (zgn. MIG), zorgt ervoor dat de gemeente een eigen geluidsbeleid kan voeren. Dit biedt mogelijkheden voor meer dan 12 dagen. Ik maak me daar zorgen over. De overheden zien erop toe dat de belangen van burgers worden behartigd. Afsluiting De heer Linskens dankt de heer Krebbekx voor zijn toelichting en de beantwoording van de vragen. De heer Krebbekx zegt toe dat de inwoners op de hoogte gehouden zullen worden. De heer Linskens geeft aan dat de dorpsraad het standpunt van de gemeente zal afwachten. Los van de mogelijke komst van een circuit, ligt er de planning van een industrieterrein. De voorlichtingstaak hiervoor ligt bij de gemeente Venray. Hierna wordt de gelegenheid gegeven om reacties kenbaar te maken aan de dorpsraad. v Het initiatief om een informatieavond te organiseren is goed. Daarnaast is er de plicht om zo goed mogelijk te kijken naar het belang en de schade voor burgers. Aan de politiek moet duidelijk gemaakt worden wat de mening van de inwoners is. De volgende aandachtspunten worden meegegeven aan de dorpsraad: er moet niet alleen naar economische aspecten gekeken worden. de dorpsraad moet niet afwachten op de beslissing van de gemeente. de ontwikkeling van de Hulst moet eerst worden afgewacht, alvorens Smakterheide III te ontwikkelen. Er komt te weinig aan bod dat het gebied totaal zal veranderen. Hierover moet eerst gesproken worden. V De bezoekers uit Oirlo nodigen de inwoners van Oostrum uit om gezamenlijk initiatief te nemen tegen de komst van dit circuit. De heer Linskens sluit om 22.00 uur de bijeenkomt en dankt alle aanwezigen voor hun inbreng. Vera Janssen, notulist

Oostrum's Weekblad | 2003 | | pagina 13