Sinterklaas op weg naar, in Oostrum en het vertrek uit Oostrum en Nederland 2002 (deel 7) Dag jongens en meisjes van Oostrum, (deze keer schrijft Pareira de brief) Ik ben nog steeds een beetje in de war, de kluts kwijt. Ik snap er echt helemaal niets meer van. Wat hebben we lopen zoeken en met de auto rondjes gereden. De Maria basisschool, nergens meer te vinden. Tot twee keer toe zijn we gestopt. 'Pareira, het moet de Maria basisschool zijn, het kan niet anders, hier lag de school vorig jaar toch ook', had Sinterklaas nog gezegd. 'En toch is het niet zo, Sinterklaas', zei Pedro vervolgens, 'kijk maar er staat toch duidelijk basisschool De Meulebeek' en reed weer verder met zijn auto. Wat een geluk dat meneer pastoor ons op gevangen heeft. Hij zal wel gedacht hebben 'wat zijn die drie verward en de kluts kwijt'. Zijn telefoontje naar school heeft wonderen gedaan en gezorgd, beste jongens en meisjes, dat jullie ons opgehaald hebben. Het was wel een mooi gezicht, de meesters en juffen en alle kinderen, die ons op kwamen halen. Het kwam dus toch ook nu allemaal weer goed. En wat een gezellige morgen op school. Wederom feestelijk en knots leuk. Pedro en ik hebben 's middags, toen we even aan het uitrusten waren in het Sinterklaashuis in Venray nog tegen elkaar gezegd 'wij zouden eigenlijk ook wel in Oostrum op school willen zitten'. 'Wat een bruisende school en wat kan die meester Robert super goed zingen en dansen met de kinderen in zijn groep 4'. En de optredens van heel veel jongens en meisjes, knap hoor. En sowieso, om in de groepen 1 t/m 5 gezellig bij de buurten en goede vragen te beantwoorden. Het was bijvoorbeeld leuk dat Bob aan Sinterklaas vroeg hoe hij met de achternaam heet. Dat was een hele goede vraag. Veel kinderen en ook grote mensen denken er niet aan dat Sinterklaas ook een achternaam heeft. Namelijk Nicolaas. Sint(erklaas) Nicolaas. En nu we er toch ook een beetje aan gewend zijn dat het voortaan basisschool De Meulebeek is, mag ook nog wel eens een keertje gezegd worden dat Iris, Chiel en Sjuul deze naam bedacht hebben. Knap hoor. Nadat we bij jullie vertrokken waren, zijn we even naar het Sinterklaashuis in Venray geweest en daarna nog naar Maastricht geweest. Het was druk, om alle cadeautjes overal op tijd te bezorgen. Doodmoe zijn we 's morgens om vijf uur in bed gevallen. De volgende dag zouden we weer naar Spanje vertrekken. Hoe was het Sinterklaasfeest geweest, hebben jullie leuke cadeautjes gekregen, de hele dag zeker gespeeld met alle nieuwe spullen? Net voordat we met de boot zouden vetrekken, belden Farao en Nana nog op, vanuit het paleis in Madrid. 'Of we zoveel mogelijk waardeloos en gebruikt materiaal mee wilden brengen, spullen die veel mensen weg gooien'. Zij vertelden dat ze samen met de andere pieten nog veel en super leuk speelgoed hadden gemaakt en dat ze die morgen bijna alles op de markt verkocht hadden. Ze hadden veel geld verdiend.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5