NIEUWS VAN DE DORPSRAAD: LET OP LET OP LET OP Er is een ingekomen brief van Dhr. van Gogh uit Oostrum waarin zorg wordt uitgesproken over de mogelijke komst van een racecircuit tussen Oirlo en Oostrum. Over dit onderwerp is een gesprek geweest tussen de dorpsraden van Oirlo en Oostrum en de wijkraad van het Brukske. De dorpsraad Oirlo heeft verzocht om gezamenlijk op te treden tegen deze plannen. De dorpsraad van Oostrum heeft besloten eerst een informatieavond te beleggen, waarop de gemeente uitleg zal geven over industrieterrein Smakterheide III en de firma Maessen over de plannen voor het Indycarcircuit. Vanuit de vergadering wordt verzocht om deze informatieavond snel te organiseren, gelet op de gevolgen van de eventuele komst van dit circuit. Er zijn 18 brieven verstuurd aan de indieners van projecten inzake de Rabobankdonatie van 20.000. De dorpsraad heeft de projecten op een aantal criteria beoordeeld en aan de hand daarvan een viertal projecten geselecteerd waarvan de haalbaarheid nader onderzocht wordt. De overige inzenders hebben een afwijzingsbrief ontvangen. Publicatie hierover vindt deze week plaats in het Oostrums Weekblad. De voorzitter deelt mee dat de obstakels op de Sparrendreef verwijderd worden. Er komen andere voorzieningen in het kader van verkeersveiligheid. De voorzitter deelt mee dat er op donderdag 28 november een informatieavond van de Gemeente plaatsvindt in Hotel Asteria inzake het handhavingsbeleid. 8. Dorpsradenoverleg Hierin heeft een evaluatie van de kermis plaatsgevonden. In het algemeen wordt de kermis in de verschillende dorpen positief beoordeeld. 9. Mondeling verslag van de diverse commissies De heer Vermeulen, voorzitter van de commissie Stedelijk Beheer meldt het volgende: De gemeente heeft een nieuw plan opgesteld inzake bewegwijzering. Voor 2007 zal alle bestaande bewegwijzering worden vervangen. De gemeente heeft een brief gestuurd inzake de verkeersdrempels op de Sparrendreef. De verkeerssituatie zal worden aangepast, zodat de verkeersvoorzieningen zullen voldoen aan de gestelde veiligheidseisen. 10. Rondvraag en sluiting De heer van Soest maakt melding van de laatste ontwikkelingen van het actiecomité TBS. De heer Linskens meldt er door de gemeente geen enkele bestemming wordt afgegeven voor het pand Stationsweg 130a (vroegere pand van Jans-Verheggen). De gemeente is gevraagd om de huidige activiteiten in dit pand te stoppen. De heer Gooren vraagt of er iets gedaan wordt aan het snoeien van de lei-linde aan de Mgr. Hanssenstraat. De verantwoordelijkheid hiervoor ligt bij de gemeente. De voorzitter wijst erop dat inwoners van Oostrum met dit soort vragen kunnen worden doorverwezen naar de gemeente. Mevrouw Tromp vraagt aandacht voor de snelheid op het gedeelte van de Stationsweg ter hoogte van het NS-station. De dorpsraad zal hiervoor aandacht vragen bij de gemeente. De heer Janssen vraagt of de dorpsraad op de hoogte is van het ETIL-rapport inzake het racecircuit. De dorpsraad heeft dit rapport in haar bezit. De heer Holtackers geeft aan de commissie Stedelijk Beheer van de gemeente Venray de dorpsraad zal betrekken bij het nieuwe bewegwijzeringplan De heer van de Horck vraagt aandacht voor de komst van het Indycarcircuit. Om 21.45 uur sluit de voorzitter de vergadering, nadat hij alle aanwezigen heeft bedankt voor de inbreng. Vera Janssen notulist De komende weken zai de politie op de Stationsweg in Oostrum intensief op snelheid controleren. De controles zullen niet enkel overdag plaatsvinden maar ook in de avonduren. Er wordt gecontroleerd op het traject vanaf het NS-station naar de Mgr. Hanssenstraat en vanaf de Mgr. Hanssenstraat in de richting Venray. Houd rekening met de ter plaatse geldende maximum snelheid. Het bespaart u geld en de aanwonende ergernis

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5