Samenvatting van de openbare vergadering van de Dorpsraad op 12 november 2002 1. Opening De voorzitter, dhr. Linskens, opent om 20.00 uur de vergadering en heet aile aanwezigen welkom. Zoals reeds eerder aangekondigd, wordt het secretariaat van de dorpsraad per 1 januari 2003 overgenomen door dhr. J. Arts. De notulen worden voortaan gemaakt door mevr. V. Janssen. 2. Vaststellen agenda De vergadering verzoekt om het agendapunt inzake het haalbaarheidsonderzoek van de Watermolen te behandelen na het agendapunt waarin het financieel jaarverslag van het Gemeenschapshuis besproken wordt. De agenda wordt als volgt vastgesteld: 1Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Voorlichting dualistisch stelsel door Dhr. G. Spelbos, Gemeente Venray 4. Presentatie financieel verslag 2001 Gemeenschapshuis Oostrum 5. Haalbaarheidsonderzoek Oude Watermolen 6. Notulen van de dorpsraadvergadering van 8 oktober 2002 7. Ontvangen en verzonden brieven/mededelingen 8. Dorpsradenoverleg 9. Mondeling verslag van de diverse commissies 10. Rondvraag en sluiting 3. Voorlichting dualistisch stelsel door Dhr. G. Spelbos, Gemeente Venray De heer G. Spelbos licht het duale stelsel toe. Naar aanleiding van deze presentatie stelt de vergadering een aantal vragen: Wie benoemt de burgemeester? Formeel wordt deze benoemd door de minister van binnenlandse zaken. Het advies van de gemeenteraad is hierbij zwaarwegend. Hoe vindt herbenoeming plaats? Dit gebeurt aan de hand van een herbenoemingsprocedure, waarbij in principe geen andere kandidaten worden voorgedragen. Is de kwaliteit van de zittende raadsleden voldoende, gelet op de nieuwe rol in het duale stelsel? Dat oordeel is aan de kiezer. Wat is de rol van de dorpsraad in dit nieuwe stelsel? De gemeente zal burgerparticipatie nog meer vorm geven. Dit wordt op dit moment verder uitgewerkt. De voorzitter dankt Dhr. Spelbos voor de toelichting 4. Presentatie financieel verslag 2001 Gemeenschapshuis Oostrum De heren J. Keyzers en M. Kusters lichten het financieel verslag over het jaar 2001 van het Gemeenschapshuis d'n Oesterham toe. Ten opzichte van 2000 heeft het resultaat zich positief ontwikkeld. Voor 2003 is een investeringsbegroting gemaakt van 100.000. Vanuit de vergadering worden nog enkele suggesties gegeven voor het aanboren van subsidiebronnen. 5. Haalbaarheidsonderzoek Oude Watermolen Dhr. Moorrees geeft een toelichting. De gemeente Venray wil overgaan tot privatisering van de Oude Watermolen en heeft hiertoe Synthese een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren. Uit het rapport van Synthese blijkt dat de Stichting Gemeenschapshuis een relevante partner is in het kader van privatisering. Er zal dan ook een gesprek met het bestuur van de Stichting Gemeenschapshuis worden aangegaan waarin dit verder besproken wordt. De dorpsraad ontvangt een kopie van het rapport van Synthese. 6. Notulen van de dorpsraadvergadering van 8 oktober 2002 Het verslag van de vergadering van 8 oktober wordt goedgekeurd met de volgende opmerkingen: De gemeente Venray doet een onderzoek naar de totale woonbehoefte, niet alleen naar de huurbehoefte (p.2). 7. Ontvangen en verzonden brieven/mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden brieven wordt uitgedeeld. Een aantal stukken worden toegelicht: Er is een ingekomen brief van Tafeltennisvereniging Red Stars inzake een haalbaarheidsonderzoek voor mogelijkheid tot tafeltennis in gemeenschapshuis of wijkgebouw. Wanneer het onderzoek is afgerond zal dit punt opnieuw besproken worden.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3