INGEZONDEN BRIEF BllAMNESTY BIB internationg www.amnestyvenray.nl Achterkamerpolitiek in Venray. Afgelopen week heb ik het genoegen gehad om het Etil raport omtrent de effekten van de geplande Indy-baan van Maessen Beheer BV, te mogen lezen. Gezeten aan onze keukentafel keek ik door het raam naar buiten en zag de kerktoren van ons mooie dorp Oirlo. De schrik sloeg mij om het lijf toen ik mij realiseerde dat die ongeveer 35 mtr hoog was. Stel je eens voor zo een gevaarte en dan 500 mtr breed in je achter cq voortuin! Wij in Oirlo zullen voortaan de zon 15 min eerder onder zien gaan dan de rest van de gemeente Venray. De mensen in Brukske, Sint Antonisveld en Henry Dunant zullen ze 15 min later zien opkomen. Gezien de weinig reakties op dit plan vraag ik me af of iedereen zich wel realiseert wat er staat te gebeuren met hun woonomgeving(=waarde van hun huis) als B&W hier aan hun medewerking verlenen. Dat er achterkamertjes politiek wordt bedreven is wel duidelijk; op de geluidskaarten van Arcadis is de puinbreker van Maessen op voorhand al ingetekend! En dit rapport moet ten grondslag liggen aan een besluit van B&W over U en mijn toekomstig woongenot! Ik gun Dhr.Maessen van harte zijn speeltje, maar niet bij mij voor de deur! Joep Verstappen, Pauwweg 5. 5808BM Oirlo Söpporf our figt't for human it-ghu Kunstveiling Amnesty Venray trekt veertig kunstenaars Ongeveer veertig gerenommeerde kunstenaars uit Venray en wijde omgeving stellen een kunstwerk beschikbaar voor Amnesty Venray. De Venrayse afdeling van Amnesty International zal de kunstwerken veilen op 15 december in Partycentrum 't Anker in Merselo. De zaal is open om 10.00 uur. Vanaf die tijd bestaat de mogelijkheid de kavels te bezichtigen. Om 14.30 uur neemt de veilingmeester net eerste kunstwerk onder de hamer. Herman van Ham, chefkok bij Hostellerie de Hamert, zal de kunstwerken veilen. Notaris Mr. H.J.M.E. Matheijsen zal op een juiste afhandeling toezien. Kunstenaars die werken beschikbaar stellen zijn onder meer Wiel Sorée en Louis Penin uit Venray, Mieke van uden uit Geysteren, Wilma Boscheri uit Blitterswijck, Henk Kneepkens uit Deurne en Ruud van der Beele uit Arcen. Ook tal van leden van de kunstkring Sint Anthonis bieden een kunstwerk aan. De kunstveiling vormt de afsluiting van het jubileumjaar. Amnesty Venray bestaat dit jaar 25 jaar en organiseerde afgelopen zomer een muziekfestival op het Schouwburgplein en samen met het Literair café een schrijversochtend met Moses Isegawa. Amnesty Venray is een onderafdeling van Amnesty International. De Venrayse afdeling werkt nauw samen met andere regionale Amnestygroepen en met het landelijk secretariaat in Amsterdam. Met tal van acties brengt Amnesty Venray mensenrechtenschendingen en vooral de strijd daartegen onder de aandacht van de inwoners van de gemeente Venray. Daarnaast zet de groep zich actief in voor gewetensgevangenen en het behoud van mensenrechten overal ter wereld.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 16