Jonqens en meisjes, wat heb ik een zin om aanstaande zondag met de trein in Oostrum op bezoek te komen. Zal meneer Aart, uh ik bedoel meneer Bert, er ook weer zijn? En de harmonie, het jeugdorkest, de koets, het paard, alle kinderen, alle ouders, alleDeze week werken en slapen we .n het werkpaleis in Wijk bij Duurstede en kijken we elke dag even op de website van Oostrum. Voordat ik het vergeet, jongens en meisjes, we gaan nog even terug naar het paleis in Madrid. Weten jullie het nog? Pedro Francesco en Sinterklaas hadden met open mond naar het verhaal van Farao en Nana geluisterd, Ze keken elkaar aan en 'Jullie zijn helemaal met de boot van de Filipijnen naar Spanje gereisd?vroeg Pedro Francesco. En jullie hebben geen gewoon huis en jullie maken zelf speelgoed en jullie verkopen dit op de markt en jullie kopen van dat geld eten en kleren en jullie hebben geen ouders'? 1 Pedro Francesco, kwam Sinterklaas tussenbeide, dat hebben Farao en Nana ons net allemaal verteld, je hebt het inderdaad goed gehoord enZe zijn echt niet de enigen hoor, er leven miljoenen kinderen dag in dag uit op de straat'. De deur vloog open en Sjefke kwam binnenstormen. 'Sinterklaas en Pedro Francesco, zouden jullie niet als de bliksem aan boord komen, zowel pakjesboot 14 als 12 liggen klaar om te vertrekken, naar Belgie en Nederland. Ik bestuur pakjesboot 14 enWie zijn dat, die twee?' Door het verhaal van Farao en Nana waren Sinterklaas en Francesco helemaal de tijd vergeten en hadden nergens anders meer aan gedacht. En nu, nu moest er snel gehandeld worden. Farao en Nana krijgen beiden een kamer in het paleis van Sinterklaas en kunnen elke dag twee dingen doen. In de grote werkplaats kunnen ze, samen met wel twintig andere pieten, die mee nar Nederland gaan, speelgoed maken. Speelgoed van waardeloos materiaal, zoals dat ook op veel scholen gebeurd. En ze mogen in het circus meehelpen, de dieren verzorgen en met de artiesten oefenen om mee te doen aan een Zo gezegd, zo gedaan. Farao en Nana waren helemaal ondersteboven van dit aanbod en konden van blijdschap nauwelijks iets zeggen. 'Bedankt Sinterklaas', murmelden ze. 'Sinterklaas, wilt u een paar dingetjes van het speelgoed, dat we op de Filipijnen gemaakt hebben, meenemen naar Oostrum, zodat de kinderen daar ook kunnen zien, dat je met dat speelgoed ook heel veel leuke dingen kunt doen en dat het echt allemaal niet zoveel geld hoeft te kosten en mag de pietenclown aan de kinderen in Oostrum vertellen dat wij hele goede circusartiesten kunnen worden en wilt u ook nogHet werd ineens stil. Van spanning, opwinding en blijdschap waren ze in slaap gevallen, Farao en Nana. Jongen en meisjes, beste ouders en beste allemaal, tot zondag 24 november, op de loswal van het NS station. Om 8 minuten over 2 (14.08u) komt de trein, de pieten en ik hebben er zin in, heel veel groeten, namens alle Pieten, Sinterklaas zelf Sinterklaas 2002 Nadat we Sinterklaas op 24 november Om 14.08 op de losplaats van het station hebben opgehaald, gaan we met z'n allen naar het Dorpsplein. Hier zal de ontbinding van de optocht plaatsvinden. De kinderen tot en met groep 5 mogen samen met hun ouders door de zij-ingang het Parochiehuis binnengaan, terwijl andere belangstellenden door de hoofdingang naar binnen kunnen gaan. Ouders, willen jullie er goed voor zorgen dat Sinterklaas de naam van uw kind goed kan lezen. Voor de jeugd van groep 6, 7 en 8 zal er een disco zijn in zaal 'De Karklingel'. De tijdsduur van deze disco komt overeen met de tijdsduur van het programma in het Parochiehuis. Wij wensen iedereen een fijn Sinterklaasfeest. "Het Decembercomité"

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3