Alzheimer Collecte niet overal In de week van 3 tot en met 9 november deed de Stichting Alzheimer Nederland voor het eerst in haar bestaan mee met de landelijke collecte. Landelijk, maar toch niet overal. In Oostrum liepen helaas nog geen collectanten met de donkergroene collectebus met het Aizheimerboompje langs de deuren. Volgend jaar wil de Stichting Alzheimer Nederland graag ook in Oostrum aandacht geven aan de ernstige problemen rond de Ziekte van Aizheimer. Tegenover 300.000 patiënten staan straks 29.000 plaatsen in een verpleeghuis, om een voorbeeld te noemen. Het is een hersenziekte waar steeds meer mensen in Nederland mee te maken krijgen. Alzheimer is een persoonlijke ramp, maar als we niets doen, wordt Alzheimer een nationale ramp. Daarom is Alzheimer Nederland druk bezig om het volgend jaar wél landelijk dekkend te collecteren. We vragen u om met Aizheimer Nederland mee te werken aan de strijd tegen de ziekte van Alzheimer. Wilt u in uw eigen buurt helpen met de collecte voor 2003? Bel dan voor verdere informatie met Sandra van den Berg. Tel: 0493- 67 00 77 Voor verdere informatie over de ziekte van Aizheimer of een andere vorm van dementie kunt u kijken op www.alzheimer-nederlandnl Aizheimer Nederland is de organisatie voor de belangen van mensen met dementie en hun verzorgers. Er zijn in Nederland meer dan 250.000 mensen met dementie. In tweederde van de gevallen veroorzaakt door de ziekte van Alzheimer. Een op de 16 mensen ouder dan 65 lijdt aan dementie en dit loopt op tot twee van de vijf mensen boven de 85 jaar. VISIO, AUDIOTHEEK START 13 NOVEMBER EEN POSTERACTIE NOORD-LIMBURG Visio, Audiotheek is de enige organisatie in Nederland die dankzij samenwerking met de omroepen, hoorspelen en radiodocumentaires uitleent aan visueel en anderszins gehandicapten die niet op gebruikelijke wijze kunnen lezen. De audiotheek is nog relatief onbekend. Daarom vraagt Visio met behulp van BTC-sponsoring door deze posteractie aandacht voor de activiteiten van de nationale audiotheek. De omroepen zenden geen hoorspelen meer uit, terwijl er toch, vooral bij slechtzienden en blinden, grote behoefte bestaat aan hoorspelen en radiodocumentaires. Mensen die vaak hoorspelen willen beluisteren zijn daarom aangewezen op de nationale audiotheek van Visio. Niet alleen individuele abonnementen zijn mogelijk, ook een organisatie zoals bijvoorbeeld de afdeling activiteitenbegeleiding van een verzorgingstehuis kan lid worden. De hoorspelen staan op audiocassettes die in speciale dozen gratis door de PTT verstuurd worden. Catalogus en folder zijn in verschillende leesvormen verkrijgbaar. Een abonnement kost €15,75 per kalenderjaar. De posters worden verspreid in Arcen en Velden, Beesel, Belfeld, Broekhuizen, Budel, Grubbenvorst, Heiden, Horst, Hunsel, Kessel, Maasbree, Meerlo-Wanssum, Meijel, Nederweert, Sevenum, Tegelen, Venlo, Venray en Weert. Nadere informatie: Visio, Audiotheek Mevrouw M. Stam Amersfoortsestraatweg 180 1272 RR Huizen Telefoon (035) 6985755

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 16