Carnavals Club Aostrum Nieuwe naam Parochiehuis KBO - OOSTRUM KATHOLIEKE BOND VOOR OUDEREN Op donderdag 28 november gaan wij weer naar de Kerstmarkt bij Intratuin. Deze markt is dan van 10.00 tot 12.00 uur. U kunt zich hiervoor opgeven tot 10 november bij M. Ray makers-Janssen tel. 582130. Voor 1 november a.s. zullen de leden van de Raad van Elf etc. bij u aankloppen voor het ophalen van de contributie Deze is in de jaarvergadering van 10-11-2001 vastgesteld op€ 16,=. De leden kunnen de entreekaartjes voor één van de zittingsavonden (22 en 23 november) op zondag 3 november a.s. afhalen tussen 12.00 uur en 14.00 uur in 't Allemanscafé. Daarna tot uiterlijk 9 november bij Dave Moorrees, Randenrade 13. Vrije verkoop is op zondag 10 november van 12.00 uur tot 14.00 uur in 't Allemanscafé. De prijs van de entreekaarten voor de zitting in de vrije verkoop bedraagt €11,= Wat houdt het lidmaatschap in Gratis entree of korting bij alle carnavalsactiviteiten (voor de zitting wel entreekaart afhalen). Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden bij Roland van Soest, Geeststraat 4 (tel. 06-20365704), via e-mail karklingels@home.nl of op zondag 3 november a.s. in 't Allemanscafé. Zondag was het dan zover en werd de nieuwe naam van het Parochiehuis bekendgemaakt en onthuld. Het was een stormachtig gebeuren, de wind joeg alle herfstbladeren door de straten, maar binnen in het Parochiehuis was het warm en gezellig. De voorzitter van het bestuur heette iedereen welkom en Bert Linskens hield een korte inleiding over de geschiedenis van het Parochiehuis dat in 1956 voor de eerste keer werd geopend. Hij vertelde verder waar de nieuwe naam D'N OESTERHAM vandaan komt. Uit de overlevering blijkt dat deze naam in het jaar 1275 voor de eerste keer voorkomt in de geschiedenisboeken voor ons dorp Oostrum. De naam is afgeleid van een verblijf of gehucht, oostelijk van de hoofdplaats (Venray) gelegen. Allerlei andere namen hebben in de loop van de geschiedenis ons dorp aangegeven. Zo zijn bekend: Oesterham, Oosterham, Oesteren en Ostrem, Oesterum en Oestrum, Ostrum, Oestenroy, Oisterum, Oistrum en ten slotte vanaf 1594 de ons bekende naam Oostrum. Twee dorpsgenoten, allebei uit het onderwijs komend, Henk Pluk en Carla op den Camp hadden deze naam D'N OESTERHAM voorgedragen en werden daarvoor in het zonnetje gezet. Discotheek Silverstar met karaoke mogelijkheden vulde het verdere programma, afgewisseld met het komieke clownspaar Mijnheer Mijnheer en Tante Tante, die alles wat maar te openen was officieel geopend hebben met hulp van de jeugdige aanwezigen. Eigenlijk wel jammer dat de echte zangtalenten pas tegen het einde van de middag de microfoon grepen en uit volle borst de ene na de andere smartlap ten gehore brachten. Al met al een gezellige Oostrumse middag. Secretaris: A. Linders, Geeststraat B, 5807 AR, Oostrum. Tel. 0478 - 5103 85 Beste leden, ★★WW*»**-****AM AAftA AA»»**AAA*A AM A»*»*

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 7