Sinterklaas op weg naar Oostrum, (deel 2) Dag jongens en meisjes van Oostrum, Sinterklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas, Sinter, Sinterklaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas, ik moet u iets vertel Knots, rats pats, klets, pang, pong, kletterdeklet, daar lag ie, op z'n snuit. Pedro Francesco, het pietje van 12 jaar. Terwijl hij luid roepend de beste kamer van Sinterklaas binnen stormde, zag hij de skeelers van Alfonso niet liggen. Hij schoof dwars door de kamer, ramde de schildersezel van de kunstschilderpiet, Alfredo Artisticolo, kwam tot stilstand tegen de tuindeuren, met op z'n hoofd een pot verf. De blauwe verf droop over z'n snuit. 'Wat is dit voor een vertoning, Pedro Francesco, komen wij tegenwoordig zo binnen', vroeg Sinterklaas, terwijl hij zijn lach bijna niet in kon houden. Het was ook zo'n komisch gezicht, Pedro Francesco, zittend op de grond tegen de tuindeuren, terwijl de blauwe verf van z'n neus, oren en kin droop. 'Wie laat hier ook zo z'n skeelers rondslingeren?' 'U weet best dat ik andere keren op een normale manier uw kamer binnenkom, maar nu, nu, nu Sinterklaas, Sinterklaas, heb ik ook wel iets heel, heel, heel, super bijzonders te vertellen'. 'Laat eens horen, Pedro Francesco, wat heb je te vertellen'. 'Ik dacht trouwens dat je bezig was met het voeren van de olifanten'. 'Sinterklaas, dat was ik ook en daar heb ik nou juist iets meegemaakt'. 'Ik had zojuist de twee grootste olifanten ieder een grote pak hooi gebracht, toen ik terug liep om nog een aantal pakken hooi te halen'. 'Ik liep de grote hooischuur in, had de riek in de aanslag om een malse pak hooi te pakken, toen'Ik schrok me werkelijk een hoedje, ik werd pimpelpaars van schrik, stond te trillen op mijn benen van spanning, niet te geloven, wat ik daar zag, ik kon m'n ogen echt niet geloven, wat had ik nou aan mijn fiets hangen'. 'Sinterklaas, ik kan er nog niet over uit Volgende week verder, muchos dios grandos namens Sinterklaas en alle Pieten, Fonske, de broer van Sjefke, de briefschrijfpiet p.s. ik ben Fonske, de broer van Sjefke. Sjefke had deze week geen tijd om te schrijven. Hij is bezig om het rijbewijs voor een van de pakjesboten te halen. Hij is de hele week in de haven van Marseille in Frankrijk geweest. Daar worden de lessen gegeven en heeft hij de hele week elke dag op zee gevaren. De lessen worden gegeven door kapitein Orlando, de beste stuurman, die Sinterklaas heeft. Als je het rijbewijs hebt, heb je een vaarbrevet. Sjefke komt deze week weer terug en zal dan zelf weer schrijven. Nu moeten jullie het even met mij doen.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5