Werkgroep III: Werkgroep Onderwijs, Sport,Sociale en Culturele zaken Dhr. Moorrees geeft als lid van de Beheergroep Oude Watermolen een toelichting op de ontwikkelingen inzake het haalbaarheidsonderzoek dat door de Stichting Synthese momenteel wordt uitgevoerd. Daar het onderzoek zich nog in de primaire fase bevindt, is er voor wat betreft de resultaten nog geen nieuws te melden. Door Synthese is een inventarisatie gehouden onder verenigingen, stichtingen en andere belangengroeperingen die mogelijk een belang kunnen hebben in de (mede)exploitatie van de Oude Watermolen. Wel vraagt Dhr. Moorrees de dorpsraad om actieve ondersteuning bij een mogelijk overleg tussen de exploitanten van het gebouw Ador/Peuterspeelzaal, de Beheergroep Oude Watermolen en Synthese om in het kader van het haalbaarheidsonderzoek met partijen de (on)mogelijkheden van exploitatie van de Oude Watermolen te onderzoeken. De dorpsraad geeft haar medewerking bij een eventueel overleg dat in het kader van het haalbaarheidsonderzoek dienaangaande zal plaatshebben. 9. Nieuwe inwoners De nieuwe inwoners van Oostrum worden geïnventariseerd en zullen binnenkort door leden van de dorpsraad welkom worden geheten. 10. Rondvraag en sluiting De aftredende dorpsraadleden Theo Linskens en Jan Derks bedanken de vergadering voor de prettige wijze waarop de onderlinge samenwerking steeds heeft plaatsgevonden. Dhr. Bert Linskens vraagt zich af hoe de financiële verantwoording op de jaarstukken van het Gemeenschapshuis zal plaatsvinden. Dhr. Valckx als medebestuurslid van de Stichting Gemeenschapshuis Oostrum meldt dat de financiële jaarstukken klaar zijn en dat die in een openbare vergadering van de dorpsraad gepresenteerd kunnen worden. De vergadering discussieert vervolgens nog over de vraag of en in hoeverre de voorzitters van de verenigingen uit Oostrum voor die vergadering persoonlijk uitgenodigd moeten worden. Uiteindelijk blijkt dat een dergelijke move weinig toegevoegde waarde heeft. De maandelijkse vergaderingen van de dorpsraad zijn immers openbaar hetgeen betekent dat eenieder welkom is. Daarnaast wordt de vergadering in het Oostrums Weekblad en op www.aostrum.nl aangekondigd, waardoor verondersteld mag worden dat daarmee voldoende bekendheid wordt gegeven. Dhr. Van Soest meldt dat de OOZO binnenkort een overleg heeft met de Rabobank inzake de mogelijke verplaatsing van de pinautomaat De vergadering spreekt voorts haar verontrusting uit over de kennelijk nieuwe trend in de vorm van naamsveranderingen die ook aan Oostrum niet voorbij is gegaan. Daarmee wordt niet alleen de naamswijziging van de basisschool bedoeld maar ook de min of meer bekend zijnde nieuwe naam van het Gemeenschapshuis. Na enige discussie wordt de conclusie getrokken dat de hier bedoelde organen autonoom zijn in het besluit om al dan niet een naamswijziging door te voeren. Dhr. Valckx speekt namens het Gemeenschapshuis zijn verontrusting uit over de mogelijkheid dat stroomuitval optreedt in het Gemeenschapshuis ten gevolge van een storing in de stroomvoorziening van de waterpartij op het dorpsplein. Dhr. Theo Linskens zal e.e.a. verder onderzoeken. Tot slot deelt Dhr. Holtackers mede dat hij telefonisch bericht heeft gehad van de gemeente dat de NS nu toch voornemens zou zijn om de parkeerplaats bij het NS-Station te vergroten. Zodra meer nieuws bekend is, zal dat kenbaar worden gemaakt. Om ongeveer 22.30 uur sluit Dhr. Linskens in zijn functie als nieuwe voorzitter de vergadering onder de toezegging dat hij er naar streeft om de duur van de vergadering te beperken tot maximaal 2 uur. J.H.L.M. Christians Secretaris

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 9