Ontvangen e-mailbericht van Dhr. J. Euwes te Oostrum Inzake de actualisering van het onderdeel Dorpsraad op de site van www.Aostrum.nl Dit punt zal worden besproken op de eerstvolgende besloten vergadering. Ontvangen brief van de gemeente inzake intrekken vergunningaanvraag Dak- en Wandsystemen Venray De dorpsraad heeft bij brief van 8 december 2001 bezwaar aangetekend tegen het voornemen van het College van B&W om aan Dak- en Wandsystemen Venray BV een oprichtingsvergunning krachtens de Wet Milieubeheer te verlenen. Dit in verband met de exploitatie van een metaalbewerkings- en constructiebedrijf mei spuitinrichting ten behoeve van de productie van dak en wandsystemen aan de Stationsweg 120 te Oostrum. Bij brief van 6 augustus 2002 heeft de gemeente medegedeeld dat de voornoemde aanvraag op 18 juli 2002 is ingetrokken. De procedure is derhalve beëindigd. Ontvangen brief van de gemeente inzake inspraak voorontwerp bestemmingsplan buitengebied. Met betrekking tot dit onderwerp heeft de dorpsraad op 13 januari 2002 aan het College van B&W een Verzoek tot herziening van het voorontwerpbestemmingsplan buitengebied ingediend. Dit verzoek heeft met name betrekking op de voorziene uitbreiding van de TBS-kliniek om op eigen terrein maar buiten de hekken een resocialisatieafdeling te bouwen. Bij brief van 1 augustus 2002 bericht de gemeente tussentijds over de stand van zaken van het voorontwerp bestemmingsplan. Uit de inspraak en het overleg is gebleken dat er nog veel werk verricht moet worden om alle fouten en onvolkomenheden in het plan te corrigeren en het plan optimaal af te stemmen op het Provinciaal Omgevingsplan en het Reconstructieproces. De gemeente streeft er naar nog dit jaar het inspraakrapport gereed te hebben. Dorpsradenoverleg In de vergadering van het dorpsradenoverleg zijn de navolgende punten aan de orde geweest; Voortgang rapportage woningbouwzaken kerkdorpen Het projectvoorstel voor de totstandkoming bestemmingsplan kerkdorpen is op 27 augustus 2002 door het College van B&W goedgekeurd. Het projectvoorstel zal gaan dienen als basis voor het opstellen van een nieuw bestemmingsplan: "Kerkdorpen". Voor het bestaande bestemmingsplan in Oostrum heeft het projectvoorstel geen gevolgen. Subsidie Leefbaarheidsbudget Dhr. Guus Spelbos - Gemeentelijk contactfunctionaris voor Dorps- en Wijkraden - geeft een uitleg over het te wijzigen leefbaarheidsbudget. In de huidige situatie hanteert de gemeente naast een vaste vergoeding per kerkdorp tevens een leefbaarheidsbudget ten bedrage van 45.000 waarop de kerkdorpen aanspraak kunnen maken door het indienen van projectvoorstellen. Het voorstel nu is om de verdeling van het beschikbare budget te wijzigen. De algemene subsidie per kerkdorp wordt gewijzigd. Voor Oostrum betekent dat een stijging in de subsidie van 1005 naar 1608. De beschikbare 45.000 voor het leefbaarheidsbudget wordt als volgt verdeeld. Een bedrag van 30.000 wordt op gelijke wijze verdeeld over de kerkdorpen. Het resterende bedrag wordt op basis van het inwoneraantal verdeeld over de kerkdorpen. Voor Oostrum betekent dat een jaarlijks leefbaarheidsbudget van ongeveer 5.850.- Dit bedrag kan naar eigen inzicht worden besteed en mag tot een maximum van drie jaar worden gereserveerd voor grotere projecten. Uit de vergadering rest nog de vraag of en hoe de jaarlijkse vergoeding van 226 ten behoeve van de verfraaiing van bloembakken is meegenomen in dit plan. Dhr. Holtackers zal dit ter gemeente navragen. Statutenwijziging De gemeente stemt in beginsel in met de voorgestelde statutenwijziging van de diverse dorpsraden, om daarmee de mogelijkheid te bieden dat leden van de gemeenteraad tevens lid van een dorpsraad kunnen zijn. De Dorpsraad Oostrum is eerder al akkoord gegaan met een dergelijke wijziging van haar statuten. Over de uitvoering van de wijziging wordt nog nader overleg gevoerd in het dorpsradenoverleg. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: De groene aanplant bij de overweg op de Mgr. Hanssenstraat welke door Essent is weggehaald in verband met werkzaamheden zal worden hersteld; De zitbank bij de overweg op de Mgr. Hanssenstraat die enige tijd geleden ten gevolge van een verkeersongeval stuk is gereden is vervangen; Het groenonderhoud aan het Oostrums Bolwerk is niet naar behoren. De gemeente is hiervan op de hoogte gesteld; De groenvoorziening aan het voetpad tussen de Randenrade en het kerkhof moet nodig worden opgesnoeid.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 7