- Voorstel van Mw. M. van Enckevort tot de aanleg van een voetpad vanaf het NS-station Oostrum naar Venray; - Voorstel van het kerkbestuur tot restauratie van vier altaarretabels De termijn voor het indienen van projectvoorstellen sluit op 15 augustus 2002. In de openbare vergadering van 3 september a.s. zullen de ingediende projecten nader worden besproken. Ontvangen brief van de gemeente inzake statutenwijziging dorpsraden De gemeente stemt in beginsel in met actualisatie van de statuten van de dorpsraden. Aanleiding voor deze actualisatie wordt gevormd door het voorstel om de mogelijkheid te bieden voor gemeenteraadsleden om tevens lid te kunnen zijn van een dorpsraad. In de huidige statuten was dit uitdrukkelijk niet toegestaan. Van de Stichting Gemeenschapshuis Oostrum heeft de voorzitter de navolgende informatie ontvangen; - door de stichting zal een projectvoorstel worden ingediend tot aanpassing van het podium in het gemeenschapshuis. De offerte hiertoe is inmiddels binnen; - het financieel verslag van de Stichting Gemeenschapshuis Oostrum is inmiddels gereed. Er moet nog nadere afstemming plaatsvinden wanneer en op welke manier het verslag zal worden gepresenteerd; - indien daartoe aanleiding mocht bestaan, kan de huidige pinautomaat worden geplaatst in het voormalige postkantoor van het gemeenschapshuis; - de nieuwe naam voor het gemeenschapshuis zal naar verwachting in oktober bekend worden gemaakt. 6. Dorpsradenoverleg Het dorpsradenoverleg heeft inmiddels een kennismakend gesprek gehad met de wethouders Emonts en Ruijten. Wethouder Emonts (Maatschappelijke Diensten) heeft de navolgende zaken in portefeuille; - Welzijnszaken; - Dorps- en Wijkraden; - Kunst en cultuur; - Sportzaken; - Sociale zaken inclusief arbeid en volksgezondheid Hij heeft gesproken over het leefbaarheidsbudget. Dhr. Guus Spelbos van de gemeente zal in de vergadering van september uitleg komen geven over het huidige leefbaarheidsbudget voor de dorpen. Ook het jeugd en jongerenwerk wil wethouder Emonts de komende vier jaar beter aanpakken. Wethouder Ruijten (Stedelijke ontwikkeling) heeft de navolgende zaken in portefeuille; - Planologie en stedenbouw; - Volkshuisvesting; - Strategische beleidsontwikkeling op het terrein van milieu, verkeer en vervoer en natuur en landschap. Hij heeft gesproken over de woningbouw op de kerkdorpen. Met name de sociale woningbouw staat bij hem hoog op de agenda. Een plan van aanpak dat er toe moet leiden dat er snel een groot aantal woningen op de kerkdorpen gebouwd moeten kunnen worden, is in voorbereiding. De wethouder wil dit plan in de september vergadering presenteren. De landelijke vereniging kleine kernen heeft gevraagd of er mensen uit de diverse dorpen zich beschikbaar willen stellen voor de oprichting van een werkgroep Limburg. Voor meer informatie of aanmelding kan men terecht bij Dhr. Philipsen te Ysselsteyn. 7. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Op 1 juli jl. zijn de vlaggenmasten en de waterpartij op het dorpsplein officieel in gebruik genomen. Dhr. Raedts heeft een wimpel in de kleur rood/wit/blauw aan de dorpsraad ter beschikking gesteld. De wimpel zal in voorkomend geval tegelijk met de vlaggen worden gehesen. VVO kan de "oude' vlaggenmasten bij Dhr. Henk Vermeulen komen ophalen. De zitbank aan de Mgr. Hanssenstraat die enige tijd geleden ten gevolge van een aanrijding in de vernieling is geraakt, is inmiddels verwijderd. De gemeente is verzocht een nieuwe bank te plaatsen. De telefooncel aan de Mgr. Hanssenstraat (bij de Rabobank) is op 8 juli jl. verwijderd.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5