Samenvatting van de openbare vergadering van de Dorpsraad op 9 juli 2002 1. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt als volgt vastgesteld; 1Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 11 juni 2002 4. Verslag van het actiecomité TBS 5. Ontvangen en vetzonden brieven mededelingen 6. Dorpsradenoverleg 7. Mondeling verslag van de diverse commissies 8. Nieuwe inwoners 9. Rondvraag en sluiting 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 11 juni 2002 Het verslag van de vergadering van 11 juni 2002 wordt goedgekeurd. 4. Verslag van het actiecomité TBS Dhr. Van Soest doet mondeling verslag van de actuele stand van zaken met betrekking tot de ontwikkelingen rondom de voorgenomen bouw van een resocialisatiewoning buiten de hekken van de TBS-kliniek. Op dinsdag 2 juli 2002 heeft een gesprek plaatsgehad met een afvaardiging van de CDA-fractie Venray. De CDA-fractie Venray zal de problematiek aan de orde stellen in de Tweede Kamercommissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Op 4 juli 2002 heeft op verzoek van de Dorpsraad Meerlo een informatief gesprek plaatsgehad met de dorpsraad waarbij de actuele stand van zaken is weergegeven. Op zaterdag 6 juli 2002 is de problematiek aan de orde gesteld tijdens het spreekuur van Tweede Kamerlid Ger Koopmans uit Velden. Statenlid Jan Houdben uit Ysselsteyn wil vragen stellen in de vergadering van Provinciale Staten. Dhr. Van Soest zal ten behoeve daarvan een en ander op papier zetten. Op 8 juli 2002 heeft het actiecomité TBS een brief gezonden aan het College van B&W van de gemeente Venray, waarin nogmaals wordt benadrukt dat de Tbs-kliniek voornemens is om haar plannen m.b.t. de bouw van de resocialisatiewoning door te zetten. Met klem wordt het college gevraagd om het eerder ingenomen besluit van 30 maart 1999 m.b.t. de bouw van de resocialisatiewoning te blijven respecteren. Zijdelings wordt ook gesproken over een mogelijke uitbreiding van De Wendel. Het actiecomité TBS signaleert dat bij de voorziene uitbreiding van De Wendel de druk op de directe en indirecte omgeving zal toenemen. De vergadering concludeert echter dat het actiecomité TBS is ingesteld naar aanleiding van het voornemen van de Tbs-kliniek om een resocialisatiewoning te bouwen buiten de hekken van de kliniek. Op dat punt heeft de vergadering eerder ook mandaat gegeven aan het actiecomité TBS. Een uitbreiding van de doelstellingen en de activiteiten van het actiecomité TBS in relatie tot een mogelijke uitbreiding van De Wendel is vooralsnog niet opportuun. In daartoe aanleiding gevend geval zal een mogelijke uitbreiding van de mandatering aan de vergadering dienen te worden voorgelegd. De voorzitter bedankt tot slot het actiecomité TBS voor de tot dusver ondernomen activiteiten. 5. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden brieven wordt ter vergadering uitgedeeld en waar nodig toegelicht. Ontvangen Besluitenlijst B&W/ vergaderdatum 11 juni 2002 In de besluitenlijst van B&W dd. 11/6/2002 blijkt dat door of namens de gemeente Venray een plan van aanpak is opgesteld getiteld; "Effecten van een multifunctioneel autosport en testcentrum in Venray". De dorpsraad heeft bij brief aan de gemeente inzage gevraagd in de relevante stukken. Als reactie op de oproep in het Oostrums Weekblad om projecten aan te dragen ten behoeve van de verbetering van de leefbaarheid in Oostrum, waarvoor het door de Rabobank ter beschikking te stellen bedrag van 20.000 kan worden aangewend, zijn inmiddels een drietal projecten voorgedragen. Het betreft de navolgende projecten; - Voorstel van Dhr. F. Euwes tot de aanleg van een aantal hondentoiletten op strategische plaatsen in Oostrum;

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3