5. Notulen van de dorpsraadvergadering van 9 april 2002 Het verslag van de vergadering van 9 april 2002 wordt goedgekeurd. Annelies bedankt 6. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden brieven wordt ter vergadering uitgedeeld en waar nodig toegelicht. 7. Sluiting aanmeldingstermijn en benoeming nieuwe leden van de dorpsraad Middels het Oostrums Weekblad heeft de dorpsraad enkele malen een oproep gedaan om inwoners de gelegenheid te geven zich kandidaat te stellen voor een functie in de dorpsraad. Aan die oproep is door de navolgende personen gehoor gegeven; Dhr. G.T.J. Gooren, Vlasakker 8, 5807 BK Oostrum, Dhr. J.M. Linskens, Valkenkampstraat 6, 5807 AN Oostrum. Dhr. J.J.P. Arts, Randenrade 50, 5807 BM Oostrum. In de besloten vergadering op 6 juni 2002 zullen de kandidaat leden worden aangesteld en zal het nieuwe bestuur voor de periode september 2002 - september 2006 worden vastgesteld. 8. Dorpsradenoverleg In het dorpsradenoverleg is de vraag aan de orde geweest of en in hoeverre het wenselijk is dat een lid van de gemeenteraad tevens lid kan zijn van de dorpsraad. Ingevolge de statuten van de diverse dorpsraden is dat thans niet mogelijk. Desgevraagd blijken twee dorpen tegen een wijziging van de statuten op dit punt. Een dorp heeft geen mening en zes dorpen zijn voor wijziging van de statuten. Navraag bij de gemeente over de verdeling van het leefbaarheidbudget heeft nog geen absolute duidelijkheid gegeven. De afhankelijk van deze zaak ligt bij dhr. G. Spelbos die momenteel ziek is. Zodra dhr. Spelbos weer hersteld is, zal hem om nadere uitleg worden gevraagd. Per september a.s. ontstaan in het dorpsradenoverleg twee vacatures, respectievelijk de voorzitter en penningmeester. Invulling en procedure kandidaatstelling is in ontwikkeling. Indien eigenaren van bospercelen hun bos willen laten opschonen i.v.m. achterstallig onderhoud, kan dat kosteloos gebeuren. Dhr. L. Pouwels (IKL) is daarvoor contactpersoon. Geïnteresseerden kunnen zich hiervoor aanmelden via de dorpsraad. 9. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Met de gemeente is gesproken over het onderhoud van de groenvoorzieningen in Oostrum. Dat onderhoud heeft de gemeente uitbesteed aan P. Keuten. Vóór 1/1/2003 zal de gemeente een gesprek hebben met de dorpsraad om te bezien of en in hoeverre de dorpsraad het onderhoud in eigen beheer kan verkrijgen; Het grasveld bij de Watermolen zal bij de toegangspoort opnieuw worden aangehoogd en ingezaaid; Tevens is er gevraagd naar de wettelijke aansprakelijkheid indien er onverhoopt ongelukken gebeuren op de speeltoestellen. De gemeente is aansprakelijk voor de speeltoestellen op gemeentegrond, zoals de speeltoestellen bij de Watermolen en de Van Broekhuizenstraat. Voor de speeltoestellen op het Sportpark en bij de peuterspeelzaal is de gemeente niet aansprakelijk; De dorpsraad heeft een brief ontvangen inzake de plaatsing van de mobiele skatebaan op het basketbalveld en de vraag of de belijning op het basketbalveld opnieuw kan worden aangebracht. Tijdens de vergadering wordt besloten om in overleg met de gemeente de skatebaan te plaatsen op de parkeerplaatsen bij de inrit naar de Watermolen. Op die manier kan ook het basketbalveld worden gebruikt. De belijning zal z.s.m. worden vernieuwd; Bij de Jeu de Boulesbaan zal afrastering worden geplaatst omdat de baan ook door fietsers wordt gebruikt, hetgeen niet de bedoeling is; De vlaggenmasten welke door sponsoring zijn verkregen van de Fa. Raedts en de Rabobank, zullen spoedig op het dorpsplein worden geplaatst; Ook de mobiele waterpartij zal zeer binnenkort op het dorpsplein geplaatst worden; De kerstboomverlichting moet worden voorzien van een aardlekschakelaar. Henk Vermeulen zal hiervoor zorgdragen. Werkgroep lil: Mevr. L.Tromp-Brand voorzitter van de werkgroep Onderwijs, Sport,Sociale en Culturele zaken meldt het volgende: Geen vermeldingen

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5