De Rabobank heeft er bewust voor gekozen om juist op basis van gefundeerde onderzoeken en in eigen verantwoordelijkheid de beslissing tot herinrichting te nemen. Het betrekken van belangenorganisaties zoals dorpsraden, bij de beslissing tot herinrichting van het kantorennetwerk, zou die belangenorganisaties medeverantwoordelijk maken voor de sociale en/of bedrijfseconomische gevolgen daarvan, hetgeen absoluut niet de bedoelding is. Sluiting van de daarvoor in aanmerking komende kantoren is daarmee dus onafwendbaar. De Rabokantoren die gaan sluiten zullen worden verkocht. Over de serviceverlening om daarmee het gewenste kwaliteitsniveau te kunnen waarborgen heeft u kunnen lezen in de nieuwsbrief die onlangs is gepubliceerd in het Oostrums Weekblad. Deze zomer zal bekend worden of de Rabobank op het industrieterrein De Hulst II een facilitair centrum zal gaan bouwen. Voor alle duidelijkheid, het facilitair centrum heeft geen mogelijkheid tot het doen van bankzaken, maar is bedoeld voor de dienstverlening binnen de eigen organisatie. Op een vraag waarom het kantoor Leunen wel in stand blijft en Oostrum niet, werd geantwoord dat de Rabobank Leunen een eigen achterland heeft. Denk daarbij aan dorpen als Heide, Castenray, Veulen en in mindere mate Oirlo. Alhoewel het kantoor Oostrum wordt gesloten, zal de pinautomaat in Oostrum aanwezig blijven. De nachtkluis in Oostrum wordt opgeheven. In een afzonderlijke bijeenkomst zal in overleg met de ondernemers en verenigingen worden gekeken naar mogelijke oplossingen. Voor de safeloketten wordt vervanging gezocht in Venray. Uit de vergadering komt als laatste nog de suggestie om op de dorpen waar de Rabobank haar kantoren sluit, een internetcursus aan te bieden om daarmee geïnteresseerden vertrouwd te maken met het rabo- internetbankieren. Woningstichting Wonen Venray huurwoningen in Oostrum Op uitnodiging van de dorpsraad komt dhr. Ger Verstegen van woningstichting Wonen Venray uitleg geven over de bestaande en toekomstige huurwoningen in Oostrum. Kort schetst dhr Verstegen de huidige spelregels inzake huurwoningen; Iedere 14 dagen adverteren wij met de vrijkomende huurwoningen op de middenpagina in de Huiskrant en op onze website. Per kantoor kunt u maximaal op drie woningen per keer reageren. Het is bij ons niet mogelijk om u in te laten schrijven als woningzoekende. Voordat we u een woning verhuren, kijken we of u een doorstromer of een starter bent, hoe lang u in een woning woont en naar uw leeftijd. Natuurlijk kijken we ook naar de hoogte van uw inkomen. Dit is bepalend voor de woningen waar u op kunt reageren. De hoogte van uw jaarinkomen vindt u op uw jaaropgave terug. Als u een aangiftebiljet voor de belastingsdienst invult, gaan wij uit van het inkomen dat u hierop ingevuld heeft. Een doorstromer is iemand die al zelfstandig woont en waarvan de woonruimte vrijkomt wanneer de doorstromer de geadverteerde woning gaat huren. Als u al lang in de huidige woning woont, maakt u meer kans. Doorstromers gaan voor starters. Bij een starter is de leeftijd een criterium: de oudste heeft voorrang. In sommige situaties kunt u urgentie krijgen. Omdat u met urgentie voorrang krijgt boven andere woningzoekenden hanteren wij strenge regels. Ook kost het aanvragen van urgentie geld, namelijk 56,-. Niet iedere vrijkomende woning kunt u zonder meer huren. Dit hangt namelijk af van de hoogte van uw inkomen, uw leeftijd en de grootte van uw huishouden. Bij iedere woning vermelden we daarom aan welke eisen u wat betreft inkomen, leeftijd en huishouden moet voldoen. U ziet dan meteen of u die woning mogelijk wel of niet kunt huren. Urgentiegevallen worden niet in de huiskrant geplaatst. Door de sterke stijging van de vraag naar huurwoningen zullen binnen afzienbare tijd de spelregels rondom toewijzing van een woning worden aangepast. Een plan daartoe is in voorbereiding. Anders dan thans het geval is, zal in het nieuwe plan naar verwachting worden gewerkt met registraties van woningzoekenden. De langst geregistreerde heeft de eerste keus. De voorwaarden m.b.t. inkomen of gezinssamenstelling zullen komen te vervallen. Seniorenwoningen zullen enkel nog worden toegewezen aan mensen van 55+. De nieuwe regeling wordt bij invoering daarvan aan de dorpsraden ter kennis gebracht, zodat publicatie in de dorpsbladen kan plaatsvinden. Met betrekking tot de situatie in Oostrum. De huurwoningen aan de Watermolenstraat en Gildestraat zijn inmiddels gerenoveerd. Er bestaat geen voorkeursrecht voor inwoners van Oostrum bij toewijzing van een huurwoning in het eigen dorp. In het uitbreidingsplan te Oostrum zullen een aantal sociale huurwoningen worden gebouwd van het type twee onder één kap. Zonder dat op dit moment nadere details kenbaar gemaakt kunnen worden, kan wel worden gezegd dat het plan door de woningstichting inmiddels is ingediend bij B&W. Zodra e.e.a. meer definitief is, zal de woningstichting in een openbare vergadering die nadere toelichting graag verstrekken.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 4