Notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum. Datum: 14 mei 2002 Locatie: Gemeenschapshuis te Oostrum Aanwezige dorpsraadleden: H.W. Holtackers (voorzitter), J.H.L.M. Christians, H.J.M. Valckx P.J.G. Derks, H.M.A.M. Vermeulen, Mw. J.M. van de Boogaard-van Asseldonk, Mevr. J.B.P.Hermans-Niessen. Afgemeld: Mw. A. de Kleijn-Nelisssen, M.W.J. Frederix, T.J.S.M. Linskens, Mw. L. Tromp-Brand. I. Opening De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een bijzonder woord van welkom wordt gericht aan Dhr. Paul Halmans, projectmanager Rabobank en Mw.Nicole Klaassen, teamleider clusteradvies Rabobank kerkdorpen. Dhr. Halmans en Mw Klaassen zullen een toelichting geven op de voorgenomen sluiting van het kantoor Oostrum. Daarnaast zal rond 21.00 uur Dhr. Verstegen van de Stichting Wonen Venray een toelichting geven op de toewijzingscriteria en de nieuwbouw van huurwoningen in Oostrum. 2. Vaststellen agenda De agenda wordt als volgt vastgesteld; 1Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Toelichting door de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum op de voorgenomen sluiting van het kantoor Oostrum 4. Woningstichting Wonen Venray huurwoningen in Oostrum 5. Notulen van de dorpsraadvergadering van 9 april 2002 6. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen 7. Sluiting aanmeldingstermijn en benoeming nieuwe leden van de dorpsraad 8. Dorpsradenoverleg 9. Mondeling verslag van de diverse commissies 10. Nieuwe inwoners. 11Rondvraag en sluiting 3. Toelichting door de Rabobank Venray Meerlo-Wanssum op de voorgenomen sluiting van het kantoor Oostrum. De dorpsraad heeft na kennis genomen te hebben van het voornemen van de Rabobank om het kantoor Oostrum te sluiten schriftelijk naar de Rabobank gereageerd. Enkele passages uit die brief: Het sluiten van de Rabokantoren in de kerkdorpen van de gemeente Venray in het algemeen en Oostrum in het bijzonder, is naar het stellige oordeel van de dorpsraad een nieuwe aantasting van de leefbaarheid van de (kleine) kernen. Het zijn juist de kleine kernen waar de Boerenleenbank heeft kunnen en mogen uitgroeien tot de Rabobank van vandaag. Een zodanige verankering in de maatschappij brengt ook andere dan louter zakelijke verantwoordelijkheden met zich mee. Daarbij willen wij de economische motieven van de Rabobank niet wegwuiven. Wij zien voor Oostrum geen verbetehng in de dienstverlening van de Rabobank indien het filiaal Oostrum wordt gesloten. Daarnaast vragen wij ons af op welke gronden - anders dan alleen het bezoekersaantal - het besluit tot sluiting van het kantoor Oostrum is gestoeld. Ook vragen wij ons af of er voldoende is gekeken naar alternatieven en/of toekomstige ontwikkelingen. Oostrum is binnen de kerkdorpen immers een groeikern op tal van terreinen. De woningbouw (uitbreiding met ongeveer 60 woningen), de industrie (industrieterrein De Hulst II en Smakterheide III), de recreatieve sector (Pare de Witte Vennen) en de zorgsector (Tbs-kliniek, de Wendel e.d. zorgen vooreen behoorlijke expansie. Nadat de voorzitter woorden van gelijke strekking heeft gericht tot de vergadering, geeft hij het woord aan Dhr. Paul Halmans. Dhr. Jan Vinkenvleugel directeur van de Rabobank laat zich verontschuldigen. Paul Halmans licht de zaak verder toe: De herinrichting van het kantorennetwerk is niet nieuw maar dateert al uit 1990. Achtereenvolgens zijn in tijdsvolgorde de Rabobank Zevenrode, Rabobank Venray-Oostrum en Rabobank Venray Meerlo- Wanssum ontstaan. Doel van deze fusies is schaalvergroting waardoor dingen effectiever en efficiënter gedaan kunnen worden. De fusies zijn mede ingegeven door het veranderende gedragspatroon van de cliënten Mede daardoor veranderde ook de personele bezetting op de Rabokantoren. Aan het jongste besluit tot herinrichting van het kantorennetwerk liggen distributie-, kwaliteits-, en klantenonderzoeken ten grondslag. De bank heeft zich georiënteerd op de marktontwikkelingen. Daarnaast hebben ook maatschaDDelijke ontwikkelingen een rol gespeeld in de afweging tot herinrichting.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3