3. Notulen vorige vergadering Met de vraag of de financiële afwikkeling van de Jeu de Boulesbaan inmiddels afgerond is, keurt de vergadering de notulen van 12 maart goed. 4. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen - Er is een brief binnengekomen inzake participatiefonds subsidiëring van activiteiten voorzieningen voor jeugd. Deze brief zou doorgezonden worden naar Mevr. Tromp, maar zij heeft nog niets ontvangen. - Er is een bericht van de gemeente binnengekomen over de activiteiten op Smakterheide II (De Blakt). Er mogen geen activiteiten op de Oirloseweg plaatsvinden en de zandhopen worden inmiddels gezeefd en opgeruimd. - Er is een e-mail ontvangen van Jan Janssen, waarin hij schrijft verwonderd te zijn over de activiteiten die plaatsvinden in het vroegere pand van Jans Verheggen. De Turkse gemeenschap wil daar een jongerencentrum gaan vestigen. Navraag wijst uit dat hier bij de gemeente niets van bekend is. Er zal dus eerst een aanvraag ingediend moeten worden, ook in verband met het bestemmingsplan. - Er is een excuusbrief van de gemeente ontvangen over het feit dat we eerst van de kabelkrant hebben moeten vernemen dat er parkeerplaatsen bij het N.S. station worden gerealiseerd, voordat het gemeentebericht was ontvangen. - Er is een attentie naar Annemarie en Marcel Linskens verzonden, in verband met de geboorte van hun zoon Michiel. 5. Verslag actiecomité Tbs-kliniek Er is overleg geweest met het omwonenden comité en dhr. De Beer beloofde meer openheid van zaken te geven aan de omwonenden. De aankoop van de grond is bijna rond. Er wordt alleen nog gewacht op ondertekening van de akte. Als dit gebeurd is, wordt er een bouwvergunning aangevraagd. De volgende bijeenkomst is op 10 juni. 6. Ontwikkeling industrieterrein Smakterheide II (De Blakt) Over het verslag van de gemeente aangaande de uitleg over Smakterheide III wordt de opmerking gemaakt dat Oostrum helemaal ingesloten wordt door industrie. 7. Dorpsradenoverieg Birgit op de Laak en Jan Joosten van Synthese zijn op de vergadering geweest om te vragen of ieder dorp aan wil geven waarmee zij ondersteuning wensen. Veel dorpen gaven meteen al aan een dorpscoördinator te missen, waardoor de communicatie tussen dorpen wijken en gemeente vaak moeilijk is. Een dorpscoördinator zou goed kunnen functioneren tussen en adviseren aan de gemeente en de dorpen wijken. Guus Spelbos was afwezig in verband met een ongeluk. Hij zal nog antwoord geven op de gestelde vragen. Er zullen 366 woningen in de gezamenlijke dorpen gebouwd mogen worden en nog eens 27 woningen voor ruimte voor ruimte. Uit twee kerkdorpen zijn dorpsraadleden gekozen in de gemeenteraad. De vraag van het dorpsradenoverieg is of dit samen kan gaan? Naar onze mening hoeft dat geen probleem te zijn, zolang er geen sprake is van belangenverstrengeling. Het kan positief werken voor een dorp. Als dit goedgekeurd wordt, zal er een statutenwijziging moeten plaatsvinden bij de dorpsraden. Voor de dorpen zit er in de Dorpenpot -1000 euro voor vergaderkosten - 4500 euro per dorp - 30 eurocent per bewoner Een klein dorp krijgt net zoveel als een groot dorp. Dit is een discussiepunt binnen het dorpsradenoverieg. De gemeente moet ons inziens eerst maar eens uitleggen wat er uit de dorpenpot betaald moet worden. 8. Mondeling verslag van de diverse commissies Openbare werken: Henk Vermeulen a. Er is weer een bank vernield in de van Broekhuizenstraat. Dit is inmiddels doorgegeven aan Willy Sassen van de gemeente. b. Sjef Arts kan ons namens de Rabobank melden dat de aanvraag voor een vlaggenmast gehonoreerd wordt. Voorwaarde is wel dat er op een klein plaatje een aantekening komt dat de vlaggenmast is geschonken door de Rabobank. Henk zal de mast en vlag bestellen. c. Zijn er nog ideeën of projecten die in aanmerking komen voor 'Kern met Pit'? d. Er zijn weer enkele heren van de dorpsraad actief geweest. Zij hebben het Oostrums Bolwerk de eerste voorjaarsbeurt gegeven. Vanuit de gemeente zal er zes keer per jaar een opknapbeurt zijn om de groenstroken in ons dorp te onderhouden.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3