Parochie Oostrum. Marialied: Immaculata Geej wart vur leder al ieëwe gelee je 'n toevlucht en moeder vur meense ien noeëd. Maria-processie op zondag 26 mei. Het is weer Meimaand en in deze Mariamaand wordt op zondag 26 mei a. s. in onze parochie de jaarlijkse Maria-processie gehouden. Op die dag is er om 10.30 uur een plechtige Hoogmis, waarna aansluitend de Maria-processie zal trekken via een feestelijk versierde route rond de kerk. In de processie wordt het beeldje van O.L.Vrouw van Oostrum (Behoudenis der Kranken) meegedragen. In deze Maria-viering zal dit jaar voorgaan Mgr. E. de Jong, hulpbisschop van Roermond. Medewerking aan de feestelijke viering zal verleend worden door ons Gemengd Koor, door Koor Harmony en het tamboerkorps en harmonie-orkest van Muziekvereniging Harmonie Sub Matris Tutela. Schoolkinderen van de Maria-basisschool zullen bloemen strooien. Bovendien zal de viering dit jaar extra luister krijgen door de deelname van een tweetal Gildes uit Brabant, te weten het Gilde van Deume en het Gilde van Gemert. Zo mogelijk wordt na afloop van de viering op het dorpsplein een demonstratie vendelzwaaien verzorgd. Marialied "Immaculata". Al meermalen zijn er vragen geweest naar het Marialiedje Immaculata. Nu, bij het begin van deze meimaand Mariamaand willen we even bij dit prachtige liedje stil staan. De oorsprong van dit liedje is niet precies bekend maar ligt in het begin van de vorige eeuw. Ook de oorspronkelijke componist is niet bekend. Gedurende vele jaren werd dit liedje in een oud Nederlandse tekst alls hulde aan Maria gezongen. Toen in augustus 1985 in Venray de plaatselijke afdeling van Veldeke begon met het verzorgen van een dialectrnis bij de herinvoering van de Kruudwiszegening, kreeg het liedje de prachtige Venrayse tekst zoals die nu gezongen wordt. Deze Venrayse tekst werd geschreven door Frits Linssen uit Venray. De tekst is sprekend en veelzeggend en kan op veel plaatsen ter wereld gezongen worden. In onze parochie, waar Maria al meer dan 650 jaar zo'n bijzondere plaats in neemt, krijgt dit lied een extra dimensie en zal het met nog meer betekenis kunnen klinken. We willen daarom graag tegemoet komen aan het verzoek om de Venrayse tekst meer beschikbaar te hebben. U kunt kopie van deze tekst vinden in de Mariakapel in de kerk, waar u een exemplaar kunt meenemen. Maar bovendien wordt hierna de tekst van dit prachtige Marialiedje afgedrukt. Os Lieve Vrowke, van Ow wil ik zinge. Geej wert al van aldshér dur meense verieërd. 'kzie nog ów beeld ien mien herinneringe, mit gruun en mi+ brandende kerse versieërd. Refrein: Os Lieve Vrowke, tot Ow bidde weej: Immaculata, zörg toch vur meej, Immaculata, dat bidde weej! As 't ós goed göt dan hewwe gén reeje, weej vu Ie ós riek en weej halde ós groeët. Os Lieve Vrowke Lót ós 's ienzien dat weej ien ós laeve Mit mindere welvaart koontent mótte zien. Weej kunne now nog an iederieën gaeve en riekdóm ien caente is duk toch mar schien. Os Lieve Vrowke

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5