Advertentie. Beste Parochianen. De inhoud van de advertentie hier onder in dit blad kunt U rustig beschouwen als een noodkreet. Als elke dag alles rustig op rolletjes verloopt, dan maakt niemand zich druk en denkt bij zichzelf:"laat maar gaan. Het komt allemaal in orde". Zo is het natuurlijk niet echt. Elke parochie wordt door een door de bisschop benoemd kerkbestuur bestuurd voor een periode van 4 jaar en heeft de mogelijkheid om nog eens vier jaar zijn mandaat te verlengen. Maar dan is het echt afgelopen en moet hij plaats maken voor een ander. Op het ogenblik is iets dergelijks in onze parochie aan de hand. Ons bestuur telde tot voor kort zes bestuursleden. Drie werden niet meer herbenoemd omdat zij hun termijn ruimschoots hadden overschreden. Het bestuur is nu gedecimeerd en telt nog slechts drie leden. Die moeten alle drie alle taken van de anderen overnemen. Zij worden dus extra belast. Nu zijn we al maanden, wat zeg ik, al jaren bezig om anderen te vinden. Alle pogingen om anderen te vinden zijn tot nu toe op niets uitgelopen. We hebben slecht één persoon bereid gevonden om het penningmeesterschap over te nemen, maar pas medio 2003. We moeten dus met drie man een jaar lang alle taken overnemen, terwijl we lang niet in alles deskundig zijn. Als er niemand bereid gevonden wordt om de toorts over te nemen, dan tekent zich hier een rode draad af, een tendens dat Oostrum in de nabije toekomst geen kerkbestuur meer heeft. De pastoor wordt dan een soort alleenheerser, een soort zonnekoning dus die alles alleen maar moet zien op te knappen. Wat gebeurt er in zo'n geval? De parochie wordt dan door het bisdom onder curatele gesteld. De hele administratieve handel wordt dan naar Roermond overgeheveld en alles wordt dan van daaruit geregeld. Voor elke cent, die de parochie wenst uit te geven moet ze eerst Roermond om toestemming vragen. Wat doen wij hiermee? Wij doen afstand van het beheer van het vermogen van de Stichting Vennekens, die de parochie waarachtig geen windeieren heeft gelegd. We doen afstand van het beheer van de Stichting Onderhoud gebouwen. We doen afstand van het beheer van ons eigen kerkhof. Kortom, we doen gewoon afstand van onze parochie tout court. En dat is ronduit beschamend en past in het geheel niet bij de Oostrumse mentaliteit zoals ik die meen te begrijpen. Vandaar dat ik deze advertentie plaats, een soort wanhoopspoging om toch nog mensen over te halen er hun schouders onder te zetten. Laat uw eigen parochie na een geschiedenis van ruim 4 eeuwen niet ten onder gaan in totale onverschilligheid. Is dit het perspectief dat zich aftekent? Men kan veel meemaken, oorlog en ellende. Maar het ergste is totale onverschilligheid en alles maar laten lopen zoals het loopt onder het motto: "Na ons de zondvloed". We grommen wat als iets niet loopt zoals wij het graag hadden gezien, maar doen er zelf verder niets aan om dat te verhelpen. Het zou ook een beschamende vertoning zijn tegen onze voorgangers, die alles met zoveel zorg hebben opgebouwd. Ze zullen zich in hun graf omdraaien als ze dit zien. Denkt U er een goed over na en durf uw nek uit te steken. Het schip van de parochie is in nood, vanwege het langzaam verdwijnen van het kerkbestuur. Laat het niet zover komen. Oostrummers let op Uw zaak. Uw Pastoor, Piet Hoedemaeckers. Gevraagd om in het kerkbestuur zitting te nemen, mannen en vrouwen uit Oostrum, zodat het bestuur tot minstens zes leden (Liefst tot tien) kan worden uitgebreid. Zij moeten: a)zitting nemen minimaal voor een periode van vier jaar. b)bereid zijn om eventuele correspondentie te voeren, cjbereid zijn om secretariaatswerk te doen. d)in staat zijn om op een verantwoorde manier met geld om te gaan en geld te beleggen. e)bereid zijn om dit alles gratis en ter liefde Gods te doen. Belangstellenden gelieven zich te melden bij de pastoor: Tel: 0478-581254 06-51296359

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5