BEIERSE A VOND MET HOUTZAAGWEDSTRIJDEN IN OOSTRUM Zaterdag 13 april organiseert De Eikenhofkapel uit Oostrum in samenwerking met cafe-zaal De Karklingel voor de vierde maal een Beierse avond in de Karklingel. Om 20.30 uur zal de Eikenhofkapel de avond openen. Zij staan garant voor een zeer afwisselend programma. Het huidige repertoire bestaat uit zowel Egerlander, dans-als amusementsmuziek. De kapel is opgericht in 1972 door leden van Harmonie Sub Matris Tutela. Zij bestaat dus dit jaar 3 0 jaar. Op dit moment bestaat de kapel uit 18 leden en staat onder leiding van Gerard Kessels. Instructeur is Pieter Poels. Vanaf 22.00 uur zal blaaskapel De Gendergalm uit Veldhoven het muzikale roer overnemen. Deze kapel is opgericht in 1960 en staat onder leiding van Henri Coppuns. De Genderdalm bestaat uit 22 personen, waaronder een zanger en zangeres. Men heeft een zeer breed repertoire, maar muziek uit Bohemen en Moravie voert de boventoon, aangevuld met moderne blaasmuziek. De kapel heeft door de jaren heen al diverse optredens in het buitenland verzorgd, o.a. in Polen, Tsjechie, Oostenrijk en Duitsland. Dit jaar staat er ook weer een reis naar Tsjechie op het programma. De Gendergalm trad al eerder op in Oostrum. Met zeer veel succes. Deze Beierse avond staat natuurlijk ook weer in het teken van de houtzaagwedstrijden. Een 25 tal teams zal de strijd aanbinden met elkaar, zowel dames- als herenteams. Evenals de voorgaande jaren zal dit weer een spannend en sfeervol gebeuren worden. Pullen bier, beierse braadworst, goede blaasmuziek, spannende houtzaagwedstrijden; dit alles zijn de ingredieënten voor een prachtige Beierse avond. De presentatie van de avond is in vertrouwde handen van Peter van Els. Op ludieke wijze weet hij het publiek, de zaagteams en de muzikanten te bespelen, en zodoende een prachtige sfeer te creeren. Om deze avond nog meer sfeer te geven zou de organisatie het op prijs stellen als de bezoekers zoveel mogelijk in aangepaste kleding verschijnen. Dit geld uiteraard ook voor de zaagteams. Denk hierbij aan de lederhose en de geruite blouse. De toegang van deze avond is geheel gratis. Tot ziens op zaterdag 13 april in cafe-zaal De Karklingel te Oostrum.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 13