10. Dorpsradenoverleg Het college van B&W hebben aan de gemeenteraad het voorstel gedaan om CAI Venray geen toestemming te geven voor een statutenwijziging. B&W zijn van mening dat de CAI zich maar moet opheffen. De gemeente zal zich dan wel ontfermen over de ongeveer 1 miljoen euro die de CAI in kas heeft. Het dorpsradenoverleg hoopt dat op die manier de aanleg van bekabeling op de drie kerkdorpen en het buitengebied alsnog zijn beslag kan krijgen. Het contingent voor woningbouw op de gezamenlijke kerkdorpen voor de periode 1997 t/m 2002 bedraagt 366 woningen. Tot en met 2001 zijn er 134 woningen gebouwd, hetgeen inhoudt dat in komende vijf jaar nog 232 woningen gebouwd kunnen worden. Wellicht dat dit aantal nog enigszins kan worden vergroot door de bouw van woningen uit het project ruimte voor ruimte. De bouw van woonzorg complexen en woningen voor militairen worden niet tot het contingent gerekend. Volgens verklaring van de burgemeester is de woningbouw op de kerkdorpen erg vertraagd door de perikelen rond stankcirkels en cumulatie daarvan. Het politieke streven is om in april 2002 meer duidelijkheid te hebben over de afbakening in de regelgeving rond stankcirkels. Het dorpsradenoverleg heeft te kennen gegeven om de woningbouw af te stemmen op de behoefte. Daarbij dient goed te worden gekeken naar bijvoorbeeld sociale woningbouw voor starters en woningen voor ouderen. Dhr. Spelbos van de gemeente heeft een voorstel gedaan om de gelden uit het dorpenfonds op een andere manier te verdelen. Het voorstel betreft de instelling van een leefbaarheidbudget hetgeen inhoudt dat elk kerkdorp een jaarlijkse vergoeding ontvangt van in totaal 5500 0,30 per inwoner. De besteding van de vergoeding is de verantwoordelijkheid van de dorpsraad. De voorzitter vraagt de mening van de vergadering omtrent het voorstel van de gemeente. De vergadering laat weten meer te voelen voor een verdeling die meer aansluit bij het inwoneraantal van de onderscheidenlijke dorpen. 11. Mondeling verslag van de diverse commissies Werkgroep II: Dhr. Vermeulen voorzitter van de werkgroep Openbare werken meldt het volgende: Namens het kerkbestuur worden alle mensen die hebben geholpen bij de aanleg van het pad achter de kerk bedankt voor hun enorme inzet. Van de vliegbasis Laarbrück zijn stangen voor schommels verkregen. Deze zullen tot nader order worden opgeslagen bij de heer Vermeulen. Op 19 maart a.s. zal de gemeente een eerste aanbesteding doen voor het onderhoud van het openbaar groen. De eerste onderhoudsbeurt wordt derhalve niet eerder dan medio april ven/vacht. Het openbaar groen zal vijf maal per jaar worden onderhouden. Dhr. Vermeulen zal bij de gemeente navragen hoe het zit met de (on)mogelijkheid tot zelfwerkzaamheid op het eigen dorp. Uiteraard tegen de daarvoor geldende vergoeding. De groenstrook aan de Mgr. Hanssenstraat in het verlengde van het Oostrums Bolwerk is gerooid. De aannemer zal zorgdragen voor aanvullende werkzaamheden en de grond zodanig bewerken dat de beplanting kan worden aangebracht. De firma Raedts BV te Oostrum schenkt in het kader van haar 70 jarig bestaan aan de Oostrumse gemeenschap een vlaggenmast. De werkgroep onderzoekt de mogelijkheid om een tweede mast te kunnen plaatsen. De plaatsing van twee vlaggenmasten en het waterornament (zie hierna) zijn de kroon op de aanklèding van het dorpsplein. Het waterornament zal naar verwachting in april worden geplaatst. Plaatsing zal in overleg met de gemeente geschieden. Met het bestuur van de Stichting Gemeenschapshuis Oostrum is overeengekomen om een stroomvoorziening aan te leggen ten behoeve van het waterornament op het dorpsplein. 12. Beheergroep Watermolen De beheergroep Watermolen heeft van de gemeente bericht ontvangen inzake de vergoeding voor het (doen) instellen van een haalbaarheidsonderzoek. Aangezien de vergoeding van de gemeente slechts een kwart van de kostenbegroting dekt, ziet de beheergroep geen andere mogelijkheid dan de afhandeling rond de privatisering terug te geven aan de gemeente. Een en ander betekent dat de Oostrumse gemeenschap de zeggenschap over de exploitatie van de Watermolen zal kwijtraken. Afgesproken wordt dat mevr. Tromp enerzijds contact zal opnemen met de gemeente om te bezien of en in welke mate de bijdrage van de gemeente kan worden vergroot en anderzijds zich zal oriënteren op de mogelijkheden om het onderzoek in eigen beheer van de dorpsraad te kunnen uitvoeren. Om ongeveer 22.00 uur sluit de voorzitter de vergadering. J.H.L.M. Christians Secretaris 9

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 7