6. Financieel verslag Dorpsraad Oostrum 2001 Het financieel verslag over 2001 van de Dorpsraad Oostrum wordt ter vergadering gepresenteerd en toegelicht door de penningmeester Dhr. H. Valckx. Er zijn naar aanleiding van de presentatie en toelichting geen vragen uit de vergadering. 7. Verslag kascommissie In de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum op 13 februari 2001 is de kascommissie voor het jaar 2002 benoemd. Deze wordt gevormd door de bestuursleden Mevr. L. Tromp-Brand en Dhr. J.H.L.M. Christians. De kascommissie is verantwoordelijk voor een controle op de volledigheid, de juistheid en de tijdigheid van de financiële administratie van zowel de Dorpsraad Oostrum als het Oostrums Weekblad. In dat kader heeft op 8 maart 2002 de controle van de financiële administratie over het jaar 2001 van de Dorpsraad Oostrum plaatsgevonden. Van die controle is een verslag aan de voorzitter van de dorpsraad gezonden. Voor uitvoering van de kascontrole is gebruik gemaakt van de PC-applicatie welke eveneens is gebruikt bij de tussencontrole van de financiële administratie medio augustus 2001Door gebruik te maken van die PC-applicatie, kan de kascommissie een 'eigen' overzicht overleggen, dat volledig aansluit bij de financiële administratie. Enkele opmerkingen uit de kascontrole zijn inmiddels verwerkt. De kascommissie geeft haar goedkeuring aan de over 2001 gecontroleerde financiële administratie. Noot: Nadat de kascommissie verslag heeft gedaan van haar bevindingen vraagt de penningmeester Dhr. Valckx het woord. Dhr. Valckx geeft te kennen zijn functie als penningmeester in verband met zijn drukke werkzaamheden niet langer naar behoren te kunnen uitvoeren. In een besloten bespreking van het dagelijks bestuur was dat al eerder aan de orde gekomen. Het dagelijks bestuur heeft naar aanleiding van die signalen uitgekeken naar een nieuwe penningmeester. Mevr. van den Boogaard - van Asseldonk heeft zich bereid verklaard de functie van penningmeester te willen aanvaarden. Na daartoe uitgebrachte stemmen door de leden van de dorpsraad, wordt de voordracht van mevr. van den Boogaard als nieuwe penningmeester unaniem gesteund. De voorzitter bedankt enerzijds de scheidende penningmeester Dhr. Valckx voor zijn inzet en wenst anderzijds mevr. van den Boogaard veel succes in haar nieuwe functie. Dhr. Valckx blijft overigens bestuurslid van de dorpsraad. 8. Benoeming kascommissie 2003 De kascommissie voor 2003 bestaat uit mevr. A. de Kleijn-Nelissen en J.H.L.M. Christians. De voorzitter bedankt mevr. L. Tromp-Brand voor haar deelname aan de kascommissie in 2001 en 2002. 9. Ontwikkeling industrieterrein Smakterheide III (De Blakt) Op verzoek van de dorpsraad heeft de gemeente op 21 februari jl de leden van de dorpsraad geïnformeerd over de ontwikkelingen inzake het industrieterrein Smakterheide III (in Oostrum beter bekend als De Blakt). De gemeente heeft een verslag gemaakt van die voorlichtingsavond. De naam Smakterheide III is de naam waaronder het industrieterrein in de fase van ontwikkeling bij de gemeente te boek staat. Gezien de ligging van het toekomstige industrieterrein is de naam Smakterheide volstrekt onlogisch. De uiteindelijke naam van het industrieterrein is evenwel op dit moment niet bekend. Enkele citaten uit het verslag: De gemeente heeft een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren met onder meer een locatiestudie. Op basis van criteria als o.m. ontsluiting, aanwezigheid van opstallen, ligging en de beschikbare ruimte is de keuze gevallen op de locatie De Blakt aan de A73. Door het vestigen van de Wet voorkeursrecht heeft de gemeenteraad de keuze voor De Blakt bekrachtigd. Uitgangspunt voor de ontwikkeling van het bedrijventerrein is dat het een bijdrage levert aan de lokale werkgelegenheid. In fase I houdt de gemeente Venray de volgende segmentering aan: - hoogwaardig modem gemengd 7,5 ha - modem gemengd 7,5 ha - transport en distributie 20 ha Het beekdal van de Oostrumsche Beek is een overbruggingszone in de Ecologische Hoofdstructuur (EHS). In het kader van het natuurontwikkelingsproject Oostrumsche Beek zal het beekdal opnieuw ingericht worden en zal het een recreatieve en educatieve bestemming krijgen. In de openbare vergadering van 9 april a.s. zal dit agendapunt nader worden toegelicht.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5