5. Verslag actiecomité Tbs-kliniek 5. Verslag actiecomité Tbs-kiiniek 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 5 februari 2002 4. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen 6. Financieel verslag Dorpsraad Oostrum 2001 7. Verslag kascommissie 8. Benoeming kascommissie 2003 9. Ontwikkeling industrieterrein Smakterheide III (De Blakt) 10. Dorpsradenoverleg 11Mondeling verslag van de diverse commissies 12. Beheergroep Watermolen 13. Nieuwe inwoners. 14. Rondvraag en sluiting 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 5 februari 2002 De notulen worden goedgekeurd. Met betrekking tot de notulen worden de navolgende opmerkingen geplaatst; Punt 3; De financiële afwikkeling inzake de aanleg van de Jeu de Boulesbaan is nog steeds in behandeling. 4. Ontvangen en verzonden brieven I mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden stukken voor mededeling in de vergadering wordt staande de vergadering uitgedeeld. De secretaris geeft een toelichting op de meest belangrijke ingekomen en verzonden stukken. Enkele voorbeelden; Een brief ontvangen van Synthese waarin aandacht wordt gevraagd voor een behoefte inventarisatie m.b.t. deskundigheidsbevordering vrijwilligers. De brief zal aan alle leden van de dorpsraad worden gezonden. Een ontvangstbevestiging inspraakreactie ontvangen van de gemeente op het voorontwerp bestemmingsplan Buitengebied. Dit betreft het bezwaarschrift (zienswijze) van de dorpsraad op de voorgenomen uitbreiding van de Tbs-kliniek met een verlof- c.q. resocialisatie woning buiten de omheining. Een afschrift van een brief ontvangen van het actiecomité Tbs-kliniek aan de Raad van Toezicht van de Tbs-kliniek inzake het voornemen om een verlof- c.q. resocialisatiewoning buiten de omheining te bouwen. Een brief ontvangen van het Gewest Noord-Limburg met uitnodiging voor een discussiebijeenkomst voor Collectief Vraagafhankelijk Vervoer in de regio. Een brief ontvangen van Stichting De Peel Leeft inzake de notulen peelkring 28/1/2002 en een uitnodiging voor een bijeenkomst i.v.m. het gebruik van internet als communicatiemiddel. Mevr. van den Boogaard en Dhr. Christians zullen aan de bijeenkomst deelnemen. Het actiecomité Tbs-kliniek geeft bij monde van de heren Frederix en van Soest een toelichting op de gebeurtenissen tot dusver. Het op 11 maart 2002 geplande overleg van het omwonendencomité is door omstandigheden niet doorgegaan. Dhr. van Soest licht verder toe dat het actiecomité een brief heeft ontvangen van de voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rooyse Wissel. In die brief wordt door de Raad van Toezicht een toelichting gegeven op de uitgangspunten op basis waarvan het beleid werd gebaseerd. Een citaat uit de brief: Na ampele overwegingen heeft de Raad van Bestuur er voor gekozen het eerdere concept nader te nuanceren. Daarbij heeft zij zich onder andere laten leiden door de overweging of begeleiding van patiënten in Venray beter vorm te geven is binnen eigen bereik danwel op afstand. Deze overweging is getoetst aan het maatschappelijk belang en inzichten op zorginhoudelijk gebied. Resultaat hiervan is dat er zes plaatsen belendend aan de kliniek onder eigen toezicht in één woning gepland zijn, terwijl de andere zes plaatsen bij instellingen, dan wel in eigen beheer elders in den lande gerealiseerd worden. De Raad van Bestuur heeft hiermee drie belangrijke doelen bereikt; 1. Minder "druk"; 2. Verbetering behandeling; 3. Grotere veiligheid De Raad van Toezicht deelt de zorg die de inwoners van Oostrum en Wanssum hebben voor het welzijn van hun gemeenschappen. Wij brengen deze zorgfactor eerder in verband met de verlofbewegingen (4500jaarlijks) dan met de woning naast de kliniek. In dit licht lijkt het ons raadzaam dat alle betrokken partijen er binnen hun vermogen alles aan doen om, middels goed overleg, deze verlofbewegingen zo goed mogelijk te begeleiden.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3