Het met belangstelling volgen van de ontwikkelingen rondom de uitbreiding van de Tbs-kliniek en in het bijzonder het voornemen van de huidige directie om op eigen terrein maar buiten de omheining een resocialisatieafdeling te bouwen; Het met belangstelling volgen van de ontwikkelingen rondom de invulling van het industrieterrein de Hulst II en Smakterheide III (De Blakt) 8.Financieel verslag Dorpsraad Oostrum Door omstandigheden is het financieel verslag van de Dorpsraad Oostrum niet gereed. Dit agendapunt wordt doorgeschoven naar de vergadering van 12 maart a.s. 9.Financieel verslag Oostrums Weekblad Mw. Annemarie Linskens geeft namens de redactie van het Oostrums Weekblad een toelichting op het financieel verslag. Door tal van wijzigingen die in 2001 zijn doorgevoerd, zijn de kosten voor het uitbrengen van het Oostrums Weekblad binnen de perken gebleven. Een prognose over het netto resultaat in 2001 laat een positief resultaat zien. De voorzitter bedankt de redactie voor haar inzet en de wijze waarop het Oostrums Weekblad in de nieuwe opzet gestalte heeft gekregen. 10.Verslag kascommissie In de openbare vergadering van de Dorpsraad Oostrum op 13 februari 2001 is de kascommissie voor het jaar 2002 benoemd. Deze wordt gevormd door de bestuursleden Mevr. L. Tromp-Brand en Dhr. J.H.L.M. Christians. De kascommissie is verantwoordelijk voor een controle op de volledigheid, de juistheid en de tijdigheid van de financiële administratie van zowel de Dorpsraad Oostrum als het Oostrums Weekblad. In dat kader heeft op 31 januari 2002 de controle van de financiële administratie over het jaar 2001 van het Oostrums Weekblad plaatsgevonden. Van die controle is een verslag aan de voorzitter van de dorpsraad gezonden. De financiële administratie van het Oostrums Weekblad over 2001 geeft een verzorgde indruk. Ter ondersteuning van die administratie is gebruik gemaakt van een pc-applicatie. Controle op de financiële administratie van de Dorpsraad Oostrum heeft nog niet kunnen plaatsvinden. Zoals reeds gemeld onder punt 8 is die administratie door omstandigheden niet gereed. 11 .Dorpsradenoverleg Op 4 februari jl heeft het Dorpsradenoverleg plaatsgevonden. In dat overleg is onder andere de verdeling bekend gemaakt inzake de door de onderscheidenlijke kerkdorpen voorgedragen projecten voor vergoeding uit het dorpenfonds. Voor Oostrum waren daartoe twee projecten voorgedragen, te weten; - de herinrichting van de groenstrook welke is gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat, grenzend aan het pleintje met het Oostrums Bolwerk; en - het plaatsen van een kunstwerk (waterpartij) op het dorpsplein. De waterpartij zal bestaan uit drie natuurstenen (carving) zuilen. De zuilen varieren in hoogte van 75 cm tot 125 cm. De zuilen worden geplaatst op een verhoging van city palissaden. Ondergronds worden drie waterbakken van elk 500 liter aangebracht. Beide projecten, waarmee in totaal een bedrag is gemoeid van 6285.- worden vergoed uit het dorpenfonds. Daarnaast ontvangt elk kerkdorp een bijdrage van 250 ter verfraaiing van het dorp. De eerder van de organisatie Aostrum 2000 ontvangen fl. 500.- en de fl. 500.- die zijn ontvangen ter gelegenheid van het werkbezoek van B&W aan Oostrum, zullen worden aangewend voor de aanleg van de stroomvoorziening die nodig is bij de waterpartij. In het dorpsradenoverleg is tevens gesproken over de (wijze van) communicatie tussen de dorpsraden en de inwoners van het eigen dorp. Gebleken is dat de communicatie over het algemeen als goed wordt ervaren. In de tijd van digitale communicatie is ook gesproken over de mogelijkheden om gebruik te maken van e-mail en een eigen website op internet. De secretaris haakt aan op dit punt en informeert de vergadering over het bestaan van de website www.aostrum.nl Een website die geheel is gewijd aan Oostrum met tal van wetenswaardigheden. Een digitaal bezoek aan deze website is zeer zeker de moeite waard. De secretaris stelt de vergadering voor om van de gelegenheid gebruik te maken om ook via www.aostrum.nl informatie van de dorpsraad kenbaar te maken. De vergadering stemt in met dat voorstel. De secretaris zal e.e.a. opnemen met de beheerder van de site Dhr. Jos Euwes.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 7