Toelichting beheergroep Watermolen Op verzoek van de dorpsraad zijn de heren Moorrees en Dupont als vertegenwoordigers van de beheergroep Watermolen ter vergadering aanwezig om een toelichting te geven op de ontwikkelingen rond de Watermolen. Dit naar aanleiding van vragen en opmerkingen uit de openbare vergadering van 8 januari jl. Daarbij zijn onder meer aan de orde gesteld het ontbreken van adequate verlichting, de aangebrachte vernielingen, de slechte staat van onderhoud en de stand van zaken aangaande de mogelijke privatisering. De heer Dupont legt uit dat de beheergroep Watermolen zich als taak heeft gesteld het onderzoeken van de (on)mogelijkheden tot privatisering van de Watermolen. Om een dergelijk onderzoek te kunnen doen is de hulp en expertise gevraagd van de Stichting Synthese. Gebleken is dat het onderzoek naar de (on)mogelijkheid tot privatisering het beste kan worden verricht door het uitvoeren van een haalbaarheidsonderzoek. Echter aan de uitvoering van een dergelijk onderzoek - hetgeen voor een belangrijk deel door de Stichting Synthese zal worden uitgevoerd - zijn kosten verbonden. Om die kosten te kunnen dekken wordt subsidie bij de gemeente aangevraagd. Die subsidieaanvraag zal binnen korte termijn aan de gemeente worden gezonden. Naar verwachting kan het haalbaarheidsonderzoek dan in de maand maart plaatsvinden. De beheergroep Watermolen vraagt voor de uitvoering van het haalbaarheidsonderzoek tevens ondersteuning van de dorpsraad. Afgesproken wordt dat de werkgroep Onderwijs, Sport, Sociale en Culturele zaken haar medewerking zal verlenen. Voor wat betreft het ontbreken van adequate verlichting, het herstel van de aangebrachte vernielingen en de slechte staat van onderhoud is in feite de eigenaar van het gebouw, zijnde de gemeente Venray aansprakelijk. Gebleken is dat ter zake van de aangebrachte vernielingen door de huurder Stichting Iduna aangifte is gedaan bij de politie en de gemeente Venray. Het aanbrengen van adequate verlichting staat bij de gemeente in de planning voor 2004. De Watermolen valt onder monumentenzorg. De vergadering is deels tevreden met de gegeven toelichting. Punt van zorg blijft de huidige exploitatie en het feit dat reeds aangebrachte vernielingen niet snel worden hersteld hetgeen wellicht uitnodigt tot het aanbrengen van nieuwe vernielingen. Het zou zonde zijn voor Oostrum als dit stukje historie verloren zou gaan. Bij de Stichting Iduna wordt er op aangedrongen om als enige huurder van het gebouw toezicht te houden op de exploitatie en ander gebruik dan door de Stichting Iduna is voorzien uit te sluiten. Jaarverslag 2001 en jaarprogramma 2002 Onderstaand is het jaarverslag 2001 op hoofdlijnen samengevat; de doorstart van het Oostrums Weekblad de herinrichting van het speelterrein aan de Watermolenstraat de uitgave van de Oostrum Wegwijzer 2001 de verfraaiing van het dorpsplein het verlichtingsplan aan de Mgr. Hanssenstraat hoek Geijsterseweg de aanleg van een Jeu de Boulesbaan de start van de woningbouw in het nieuwe bestemmingsplan de aanleg van riolering en een nieuw wegdek aan de van Broekhuizenstraat het voorkomen van de (tijdelijke) stalling van autowrakken aan de Stationsweg de terugkeer van de kermis op het dorpsplein Het jaarprogramma 2002 luidt als volgt; Op de activiteitenkalender voor het jaar 2002 zullen naast de reguliere taken de navolgende activiteiten bijzondere aandacht verkrijgen; Het herhaald onder de aandacht brengen van Gemeentebestuur en Nederlandse Spoorwegen van de parkeerproblematiek en de daarmee samenhangende verkeersonveilige situatie nabij het NS- station Venray; Het met belangstelling volgen van de mogelijke privatisering van de Oude Watermolen; Het verfraaien van het dorpsplein door plaatsing van een waterpartij; Het verfraaien van de groenstrook aan de Mgr. Hanssenstraat aansluitend aan het plein met het Oostrums bolwerk; Het zonodig uitroepen van verkiezingen voor lidmaatschap aan de Dorpsraad Oostrum, ivm de afloop van de vierjaarstermijn; De mogelijke start van de 2e fase woningbouw in het uitbreidingsplan. Daarbij zal getracht worden om zomogelijk de nadrukte leggen op particuliere bouw i.p.v. projectmatige bouw;

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 5