2. Vaststellen agenda De agenda wordt conform het concept vastgesteld; 1Opening door de voorzitter 2. Vaststellen van de agenda 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 8 januari 2002 4. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen 5. Verslag commissie uitbreiding TBS-kliniek 6. Toelichting beheergroep Watermolen 7. Jaarverslag 2001 en jaarprogramma 2002 8 Financieel verslag Dorpsraad Oostrum 2001 9 Financieel verslag Oostrums Weekblad 2001 10. Verslag kascommissie 11Dorpsradenoverleg 12. Mondeling verslag van de diverse commissies 13. Nieuwe inwoners. 14. Rondvraag en sluiting 3. Notulen van de dorpsraadvergadering van 8 januari 2002 De notulen worden goedgekeurd. Met betrekking tot de notulen worden de navolgende opmerkingen geplaatst; Punt 3: De financiële afwikkeling inzake de aanleg van de Jeu de Boulesbaan is nog in behandeling. Punt 7: De nieuwe uitgave van de gemeentegids is voor wat betreft het katern Oostrum geactualiseerd. 4. Ontvangen en verzonden brieven mededelingen Een overzicht van ontvangen en verzonden stukken voor mededeling in de vergadering wordt staande de vergadering uitgedeeld. De secretaris geeft een toelichting op de meest belangrijke ingekomen en verzonden stukken. Enkele voorbeelden; Een brief van de gemeente Venray als antwoord op de brief van de dorpsraad inzake de plaatsing van glas- en overige recyclingbakken. Citaat: Het beleid van de gemeente Venray is er op gericht om een dekkend netwerk op te zetten voor de gescheiden inzameling van de afvalcomponenten glas, blik en textiel. Daarbij is aangegeven dat het in principe de bedoeling is deze componenten ondergronds in te zamelen. De voorgestelde locaties en in te zamelen componenten zullen o.a. voorgelegd worden aan alle dorps- en wijkraden binnen de gemeente Venray. In tijd uitgezet is de planning er op gericht om eind 2002 een projectvoorstel met kredietaanvraag gereed te hebben. De uitvoering van het project is gepland voor het jaar 2003 Brief aan beheergroep Watermolen inzake onderhoud, exploitatie en privatisering Oude Watermolen Brief aan gemeente Venray inzake verzoek tot herziening van het voorontwerpbestemmingsplan buitengebied m.b.t. Tbs-kliniek De Rooyse Wissel. Brief aan gemeente Venray met verzoek om informatie inzake bestemmings- en milieuvoorschriften van het toekomstige industrieterrein Smakterheide III (in Oostrum beter bekend als De Blakt) Brief aan gemeente Venray inzake de plaatsing van ondergrondse recyclingbakken 5. Verslag commissie uitbreiding Tbs-kliniek Het actiecomité TBS geeft bij monde van de heren Frederix en van Soest een toelichting op de gebeurtenissen tot dusver. De informatieavond op 17 januari jl. in Oostrum trok veel belangstelling. Het aantal belangstellenden wordt geschat op ongeveer 350. Zoals inmiddels bekend, heeft ook de media ruimschoots aandacht geschonken aan de geplande verlofwoning van de Tbs-kliniek. Er zijn voor zover bekend inmiddels vijf bezwaarschriften (zienswijzen) ingediend tegen de komst van de geplande verlofwoning. Het actiecomité heeft ook een gesprek gehad met de directie van De Wendel inzake de grondverkoop. Gebleken is dat de verkoop van grond in voorkomend geval niet kan worden tegengehouden. Dit vloeit voort uit afspraken die in 1997 zijn gemaakt tussen De Wendel, de gemeente Venray en de Tbs-kliniek. De informatieavond op 31 januari jl. in Wanssum trok minder belangstellenden. Dat wordt vooral toegeschreven aan de extreem late en gebrekkige communicatie tussen de Tbs-kliniek en de Wanssumse gemeenschap. Ook in Wanssum blijkt geen draagvlak te bestaan voor de komst van de verlofwoning. Naar verluidt en voor zover op dit moment bekend, blijven de politieke partijen CDA, PvdA, WD en de fractie v.d. Vorle het eerder door de gemeente Venray ingenomen standpunt met betrekking tot de locatie van de verlofwoning volgen. Gebleken is dat de Pompekliniek te Nijmegen bereid is de resocialisatieafdeling van de Rooyse Wissel over te nemen. De directie van de Rooyse Wissel wenst echter niet in te gaan op dat aanbod. Tot slot vraagt het actiecomité aandacht voor de mogelijkheid dat in de te nemen vervolgstappen juridische bijstand moet worden ingehuurd. Een dergelijke ontwikkeling is uiteraard niet zonder kosten. Afgesproken wordt dat indien de situatie zodanig is dat juridische bijstand moet worden gevraagd, nader beraad zal plaatshebben.

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 3