AOSTRUMSE ZANGKOMPENEEJ Lenteconcert I Het Lenteconcert van de Aostrumse Zangkompeneej wordt dit jaar gehouden op zaterdag 23 maart a.s. Aanvang 20. 1 5 uur. De deelnemende verenigingen zijn: Zangvereniging Aodemnoët uit Kessel, Zangvereniging "Vriendenkring" uit Steyl Gemengde Zangvereniging VIVACE uit Hout-Blerick Aostrumse Zangcompeneej uit Oostrum. In de komende weken wordt de nader ingegaan op de historie van deelnemende verenigingen beginnende met Zangvereniging Aodemnoët uit Kessel. Deze vereniging telt 28 mannelijke leden en is in 1987 ontstaan uit de legendarische joekskapel "Labberjoeks". De 12 heren van deze kapel meenden op een gegeven moment dat zij alles hadden bereikt wat er te bereiken viel en zochten naar iets nieuws. Het werd iets wat niemand echt kon: namelijk zingen. Het I' oefenlokaal was de kelderruimte bij de familie Vossen en aldaar werden de eerste vocale nummers ingestudeerd onder muzikaal leider van jac jansen.. Met veel geduld lukte het hem om gegiechel om te zetten in zang. Al snel bleek dat meer mensen interesse in zingen hadden en het ledenaantal groeide gestaag tot het huidige aantal. Er moest omgezien worden naar een betere repetitieruimte en dit werd uiteindelijk het gemeenschapshuis de Paort. Momenteel staat het koor onder leiding van Stan Cruysberg die al zijn tomeloze energie nodig heeft om het koor in het gareel te houden. Gezelligheid en muziek zijn even belangrijk bij "Aodemnoët". Waar de heren ook zijn, het wordt overal feest. Soms lijken het wel een stel jonge honden, maar op de Bühne staan zij hun mannetje. De vereniging is het gehele jaar door actief. Zo worden optredens verzorgd met Carnaval, met Kerstmis en muziekfestivals in en buiten Kessel. Ook op wijnfeesten is Aodemnoët altijd met een afvaardiging present. Het koor beschikt over een zeer gevarieerd en uitgebreid programma. De Aostrumse Zangkompeneej is blij dat "Aodemnoët" op 23 maart a.s. te beluisteren valt tijdens het Lenteconcert in het gemeenschapshuis te Oostrum. Aostrumse

Oostrum's Weekblad | 2002 | | pagina 10